سرویس ورزشی | کد خبر: 31807
تاریخ انتشار: 1397/11/09 - 12:58:35

یوزی که پنگالش نبرید!

ایران، ژاپن ، اولین نیمه نهایی جام ملتهای آسیا به گفته صفحه رسمی توییتر fifa یک بازی جذاب است که دهان را آب می‌اندازد! ولی چه سود که این تعبیر، طعم تلخ را به دهان ما چشاند و اشک شوق بود که از چشمان هواداران ژاپن سرازیر شد و صد البته دهانشان هم آب افتاد.
یوزی که پنگالش نبرید!,

تیم ملی فوتبال ایران با شکست سه بر صفر مقابل ژاپن از رسیدن به فینال بازماند و حذف شد

 تیم یکدستی بود، بدون گل خورده به این مسابقه پاگذاشته بود، ۱۲ گل زده بود و در بازی قبل، یک پنالتی مهار شده داشت و فلان و بهمان.

 این جملات دقایق پایانی بازی از زبان محمدرضا احمدی گزارشگر بازی، یادآور جمله چندش آور "چیزی از ارزش‌های بچه های ما کم نمی‌شود" بود و مثل سوزش بریده شدن پوست دست با کاغذ، جز درآوردن لج میلیون‌ها هوادارِ پای تلویزیون، تاثیر دیگری نداشت.

هواداری که فقط و فقط دلش قهرمانی میخواست، رویایی که حالا 4 سال دیگر باید برایش صبر کند که شاید بشود ، شاید هم نه!

اصلا شاید afc زیادی تیم ما را بزرگ کرده بود ، یا شاید ما مثل کبک سرمان را توی برف کردیم و رشد دیگر تیم های آسیا را نمی بینیم.

نگاهی به بازیهای ایران تا قبل از رسیدن به این مرحله نشان می‌دهد که تیم کیروش محک جدی نخورده بود و عمان و چین در قد و قواره ای نبودند که برای خط دفاعی ایران مشکلی ایجاد کنند ، ولی جایی که می‌لنگید فاز هجومی ما بود، سه بازی دور گروهی را با شلختگی کامل بازی کردیم، و به لطف ضعف تیم‌های هم گروهمان گل زدیم و در بادش خوابیدیم.

عمان را به نسبت بهتر بودیم و کمی امیدوار شدیم،

بازی با چین را با سه اشتباه مسلم مدافعان حریف، سه بر صفر به نفع خود تمام کردیم. این بزرگترین تلنگر جام برای تیم ملی ایران بود چرا که ما در رقابت با تیم درجه دو آسیا نتوانستیم در جریان بازی موقعیت خلق کنیم و با تکیه بر اشتباه بازیکنان حریف به نیمه نهایی رسیدیم.

اما ژاپن دیگر از آن تو بمیری‌ها نبود و از همان ابتدای بازی تسلط کامل خود را بر بازی نشان داد. نیمه اول را هر طور که بود بدون گل خورده به پایان رساندیم. تا به اینجای تورنمنت پشت به زین بودیم و از نیمه دوم بازی زین به پشت شدیم و از همان راهی که ما به چین گل زدیم ، ژاپن دروازه مارا باز کرد،انگار میخواست انتقام هم چشمی‌هایشان را از ما بگیرد!

بله! حرفه ای نبودیم.اشتباه کردیم، اعتراض کردیم ، بازی را رها کردیم ، شد آنچه نباید می‌شد.

زورمان کم بود ، ژاپن به یک گل قناعت نکرد و ده دقیقه بعد گل دوم را باز هم با اشتباه مدافعین از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

در ادامه هر چه به جلو می‌رفتیم انگار تیم ژاپن بود که دو بر صفر عقب بود و با تعداد نفرات بالا حمله میکرد و گل سوم در دقایق پایانی خیال هر دو طرف را تخت کرد.و این بار خیلی چیزها از ارزشهایمان کم شد.

حالا ما ماندیم و یک دنیا حسرت و تاریخی که  قهرمانان می‌نویسند.

انتهای خبر/وحیدی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.