سرویس سیاسی | کد خبر: 31813
تاریخ انتشار: 1397/11/10 - 09:35:09

شلاق؛ مجازات مدیران میانی متخلف دانشگاه علوم پزشکی استان بود و اجرا شد

برخورد قاطعانه دستگاه قضا با سهل انگاران در حفظ بیت المال

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی، ظهر روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تخلف مدیران میانی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: برای 5 مدیر میانی متخلف در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص سهل‌انگاری در حفظ اموال عمومی و مسائل مالی حکم شلاق صادرشده بود که این حکم اجرایی شد.
برخورد قاطعانه دستگاه قضا با سهل انگاران در حفظ بیت المال,

به گزارش اتفاقیه حجت الاسلام و المسلمین اسدا... جعفری در این نشست در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در رابطه با پرونده ریاست سابق سازمان صمت خراسان شمالی اظهار کرد: اگر تخلف این مدیر بارز نبود، اطلاع رسانی صورت نمی‌گرفت. ما در رسیدگی به تخلفات به مدیر بالادستی افراد اعلام می‌کنیم تا از کار تعلیق شوند و بکار گیری آنها و نیز دادن سمت بالاتر به آنها جرم است.

جعفری تصریح کرد: تحقیقات لازم در خصوص مدیر بازداشت شده انجام گرفته و کیفرخواست نهایی طی چند روز آینده صادر خواهد شد.

وی افزود: در خصوص انتصاب ایشان به عنوان مشاور وزیر پیگیری‌ها انجام شد. ما انتصاب رسمی و ابلاغ کتبی در این خصوص مشاهده نکردیم اما با وجود اینکه چنین خبری در رسانه‌ها اعلام شد اداره کل دادگستری استان به مدیران سطح بالا، جهت به ‌کارگیری وی در سمت‌های بالاتر هشدار داد که فردی که برای این فرد حکمی صادر کند تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرد.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی با انتقاد از برخی موضع‌گیری‌ها در این زمینه ادامه داد: اینکه از تهران وکیلی فرستاده شود تا پیگیر مسائل قضایی مدیر بازداشت شده سازمان صمت باشد، امر شایسته‌ای نیست.

 وی تصریح کرد: دادگستری در این امور فارغ از جهت گیری‌های سیاسی عمل می‌کند و تنها مصالح کشور نظام اسلامی را مدنظر قرار می‌دهد و دستگاه قضایی کارگزارانی که به حقوق مردم بی توجه‌اند و نگاه خائنانه دارند را تحت پیگیری قرار خواهد داد.

جعفری افزود: به کارگیری مدیران بازداشت شده در سمت‌های مشاوره‌ای و یا سمت‌های بالاتر دهن کجی به نظام قضایی کشور است و دادگستری به جد با این موضوع برخورد خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین اسدا... جعفری همچنین اظهار کرد: پرونده‌های مهم کیفری استان در هفت موضوع است که در استان ضرب و جرح عمدی بیشترین تشکیل پرونده را دارد و بعد از آن سرقت‌های جزئی، توهین به اشخاص، تصادفات، تهدید و تخریب و تصرف عدوانی از دیگر تخلفات است.

وی افزود: به لحاظ سرقت‌های مسلحانه امن‌ترین استان کشور است.

جعفری عنوان کرد: در کمیسیون عفو و بخشودگی 37 پرونده بررسی شده است و تعدادی از این پرونده‌ها به کمیسیون عفو و بخشودگی کشور ارسال شده است.

انتهای خبر/ حیدری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.