سرویس ورزشی | کد خبر: 31819
تاریخ انتشار: 1397/11/10 - 09:58:15

استاندار خراسان شمالی سفیر ورزش‌های همگانی شد

استاندار خراسان شمالی، از سوی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی به عنوان رئیس شورای استانی و سفیر ورزش‌های همگانی در این استان معرفی شد.
استاندار خراسان شمالی سفیر ورزش‌های همگانی شد,

محمدعلی شجاعی در دیدار رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با وی از فعال شدن شورای ورزش همگانی استان، با هدف هم افزایی دستگاه‌های عضو و فراهم کردن زمینه عمومی کردن این رشته‌ها خبر داد.

وی افزود: فدراسیون ورزش‌های همگانی تا چند سال قبل بیشتر حالت ویترینی داشت ولی در سال‌های اخیر با برنامه ریزی و تلاش مدیریت این مجموعه و فعال شدن هیأت های استانی، اقبال مردم به این رشته‌ها افزایش یافته است.

شجاعی گفت: در شورای استانی ورزش‌های همگانی برای هم افزایی دستگاه‌های عضو و ایجاد فضای مطلوب برای بهره‌مندی عموم زنان و مردان در رده‌های مختلف سنی از این رشته‌های متنوع تلاش خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: در این شورا ضمن تلاش برای ایجاد قابلیت‌های لازم در فضاهای شهری به منظور گسترش ورزش‌های همگانی با مکلف کردن شهرداری‌ها، کمک دانشگاه‌ها و دیگر دستگاه‌ها، برای نشاط افزایی و سلامت روستاییان هم برنامه ریزی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم سال آینده هر ماه یک رویداد ملی یا بین المللی در زمینه‌های مختلف را در استان شاهد باشیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه کاری استاندار خراسان شمالی، حضور وی در رأس مدیریت اجرایی این استان را فرصتی طلایی برای گسترش فعالیت‌های ورزشی به ویژه در زمینه ورزش‌های همگانی خواند.

علی مجدآرا، گسترش ورزش همگانی را زمینه ساز ارتقای نشاط و سلامتی آحاد جامعه و کاهش معضلات اجتماعی خواند و از استاندار خراسان شمالی خواست، در کسوت رئیس شورای استانی این ورزش‌ها، از تجارب ملی خود در عرصه ورزش برای سوق دادن هر چه بیشتر مردم به این رشته‌ها بهره گیرد.

وی تعیین سهم قانونی 27 صدم درصدی ورزش از مالیات بر ارزش افزوده را گام مؤثری در پیشبرد برنامه‌های جاری و توسعه‌ای ورزشی در کشور دانست و گفت: امید است خراسان شمالی با برنامه ریزی و کمک شهرداری‌ها و دیگر دستگاه‌ها و تلاش هیأت های ورزشی، زمینه گسترش برنامه‌های ورزش همگانی و ایجاد زیرساخت‌های آن به ویژه جاده سلامت و بوستان بانوان را در همه شهرها فراهم سازد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.