سرویس ورزشی | کد خبر: 31835
تاریخ انتشار: 1397/11/13 - 09:34:05

بدمینتون بازان استان در اردوی استعدادپروری کشور

با اعلام فدراسیون بدمینتون کشور دو نماینده از خراسان شمالی به اردوی استعداد پروری کشوری بانوان دعوت شدند.
بدمینتون بازان استان در اردوی استعدادپروری کشور,

ریس هیأت بدمینتون خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به ارزیابی مرحلهٔ دوم نتایج تست‌های استعدادیابی دختران و گزینش نفرات در المپیاد استعدادهای برتر اسامی منتخبین رده سنی ۱۳۸۴ و بالاتر به استان‌ها اعلام شد که ۲ نماینده از خراسان شمالی به اردوی استعداد پروری دعوت شدند.

برات وثوقی اظهار کرد: اردوهای استعداد پروری در استان‌های مختلف با توجه به تقسیم بندی مناطق از سوی فدراسیون انتخاب شده‌اند که از این میان یاسمین برزگران و آرمیتا سعیدی از خراسان شمالی باید از روز ۱۸ بهمن ماه خود را به محل اردوها در مشهد معرفی کنند.

وثوقی تصریح کرد: نمایندگان خراسان شمالی به همراه نمایندگان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در منطقه ۳ به مدت ۴ روز در این اردو به سر می‌برند که افراد برگزیده در این اردو به جشنواره استعدادیابی دعوت خواهند شد.

وی همچنین چگونگی انتخاب این افراد را اینگونه توضیح داد: در تابستان گذشته طبق اعلام فدراسیون و بر اساس موارد اعلامی به تمامی استان‌ها از دختران و پسران استعدادیابی شد که نتیجه آزمون‌ها به فدراسیون اعلام و از خراسان شمالی از میان ۴۰ دختر متولد ۱۳۸۴ به بعد ۱۲ بازیکن انتخاب شدند.

وی افزود: پس از حضور نماینده فدراسیون در آذر ماه امسال مجدداً این ۱۲ بازیکن تست‌های لازم را گذرانده و با یکدیگر به رقابت پرداختند که نتایج به فدراسیون ارسال شد.

 آزمون تست‌های استعدادیابی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در ادامه اظهار کرد: ۲۱۰ دانش آموز دختر مستعد در بدمینتون در سالن هیأت بدمینتون مجموعه ورزشی شهید علیدخت مورد آزمون تست‌های استعدادیابی قرار گرفتند.

به گفته حسن لنگری با هماهنگی انجمن بدمینتون سازمان آموزش و پرورش خراسان شمالی و معاونت تربیت بدنی و سلامت این سازمان از ۲۱۰ دانش آموز ابتدایی مقاطع اول تا سوم ابتدایی تست استعدادیابی بدمینتون گرفته شد.

لنگری افزود: این استعدادیابی مطابق با تست‌ها و استانداردهای روز فدراسیون بدمینتون انجام و استقبال قابل قبول والدین دانش آموزان را نیز در پی داشت.

لنگری در ارتباط با مراحل بعدی این استعدادیابی اظهار کرد: پس از انجام تست‌ها اطلاعات اولیه ثبت گردید تا پس از تجزیه و تحلیل، دانش آموزان مستعد برای شرکت در تمرینات بعدی به کلاس‌های آموزشی فعال در سطح بجنورد معرفی شوند.

وی تصریح کرد: این ۲۱۰ دانش آموز از مدارس شاهد فرشتگان، توحید، پروین، مشکات ۱، ۲، ۳، شهدای فرهنگی، تصفیه چیها، ۱۷ شهریور، امام خمینی، طراوت، گوهر دانش، شاهد فاطمه، الزهرا، امام رضا و غیره بودند که در پایان به تمامی دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره راکت بدمینتون و گواهی استعدادیابی اهدا شد.

انتهای خبر/ قلی زاده

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.