سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 31843
تاریخ انتشار: 1397/11/14 - 09:29:09

نرو اینجور بی‌خبر

روز پنج‌شنبه هفته گذشته ابراهیم علوی به‌عنوان مدیرعامل آبفای خراسان رضوی معارفه شد و این در حالی است که روز چهارشنبه نیز به‌عنوان مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان شمالی به همراه محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی به راز و جرگلان رفته بود. بخش جالب‌توجه آن، قول‌هایی بود که علوی طی این سفر تقدیم استان و استاندار نمود.
نرو اینجور بی‌خبر,

علوی تاکنون بی حاشیه نبوده و پرونده سید ماهی زردپر که از ماهی‌های گران‌قیمت کشور بوده و واگذاری صید آن به بهانه آلودگی آب سد شیرین دره به یک شرکت غیربومی هنوز برای بسیاری جا نیفتاده است.

بیانات نماینده عالی دولت در استان در جلسه شورای اداری راز و جرگلان مبنی بر آمادگی شرکت آب منطقه‌ای و یا مساعد دیدن شرایط انجام آن توسط این شرکت بوده است. سؤالی برای هم استانی‌هایمان پیش‌آمده که چگونه می‌شود این قول از سوی استاندار خراسان شمالی داده شده و علوی نیز فردای آن روز استان را ترک کرده است.

موضوع وقتی حساس‌تر می‌شود که نگاهی به برخورد شدید استاندار با سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان داشته که نهایتاً منجر به اخراج وی از جلسه شورای اداری استان شده بود. این موضوع نشان از این دارد که استاندار نسبت به جابه‌جایی‌های سطح استان بسیار حساس است. حال سه فرضیه احتمالی را بررسی می‌کنیم:

فرضیه نخست: استاندار در جریان این جابه‌جایی نبوده است؛ این موضوع در حد حدس و گمان بود که استاندار در مصاحبه با رسانه‌ها، این موضوع را رد و اعلام کرده است که از این جابه‌جایی خبر داشته است.

فرضیه دوم: استاندار از این موضوع بی‌خبر بوده اما هم‌اکنون خود را مشرف‌به این قضیه اعلام می‌کند؛ این فرضیه آن‌قدرها دور از انتظار نیست چراکه استاندار زمانی که متوجه معارفه علوی در مشهد شده، به رسانه‌های استان اعلام کرده است که در جریان رفتن علوی به مشهد بوده و با استحضار وی انجام شده است تا جایگاه وی به‌عنوان استاندار زیر سؤال نرود و همچنین توانایی برخورد با مسببان آن را نداشته است.

فرضیه سوم: استاندار از ابتدا در جریان این قضیه بوده و با علم بر رفتن علوی دستور جانمایی سد را صادر کرده است؛ این فرضیه نشان از آن دارد که استاندار پیش از وقوع چنین اتفاقی آن را می‌داند و با علم بر جابه‌جایی علوی این قول را داده است. با توجه به اظهارات شجاعی در روزهای اخیر و صریح‌اللهجه بودن وی احتمال تصدیق این فرضیه بیشتر است.

اگر فرضیه سوم را بپذیریم نکات جالبی به چشم می‌خورد که یکی از آن‌ها در نظر داشتن یک جایگزین مناسب از سوی شجاعی برای مدیریت آب منطقه‌ای خراسان شمالی است. قولی که به مردم راز داده شده نیز بر اساس اطمینان شجاعی به گزینه بعدی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.

از استاندار محترم انتظار داریم اگر گزینه بعدی را در نظر دارد هرچه سریع‌تر وی را به رسانه‌ها و مردم استان معرفی کند تا از سرعت اقدامات و ضرب‌الاجل‌های وی کاسته نشود. اگر گزینه‌ای برای تصدی‌گری این شرکت در نظر ندارد نیز اقدامات و اتفاقات رخ‌داده را شفاف‌سازی کند تا مردم استان بدانند که موضع استاندار در برابر این رفت‌وآمدها چیست.

صورت قضیه یعنی رفتن یک مدیر و جایگزین شدن فرد دیگری اصلاً اتفاق عجیبی نیست اما جابجایی در شرایط کنونی و صحبت‌های پیرامون این شرکت، پذیرش سیرت قضیه را کمی سخت کرده است. نه‌تنها از آقای علوی بلکه به‌تمامی مسئولان استانی اعلام می‌داریم: آقای مدیر، نرو اینجوری بی‌خبر.

انتهای خبر/ یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.