سرویس ورزشی | کد خبر: 31846
تاریخ انتشار: 1397/11/14 - 09:44:24

الکترونیکی شدن سیستم داوری؛ نیاز داوران تکواندو خراسان شمالی است

داوران تکواندو خراسان شمالی سال‌ها است که در میادین ملی قضاوت می‌کنند و حضور در دوره‌های ارتقاء به منظور به روز شدن دانش داوری را یک اصل می‌دانند اما خراسان شمالی همواره با ضعف نداشتن سیستم الکترونیکی داوری با چالش روبروست.
الکترونیکی شدن سیستم داوری؛ نیاز داوران تکواندو خراسان شمالی است,

دو نفر از داوران مطرح تکواندو خراسان شمالی اظهار کردند: داوری تکواندو در خراسان شمالی از بالاترین سطح برخوردار است و در صورت سوق دادن آموزه‌های داوری به سمت الکترونیکی شدن مطمئناً در سطح ملی نیز موفق خواهیم شد.

الیاس بلوری مقدم که با داشتن مدرک داوری درجه ۳ در سمت رئیس کمیته داوران تکواندو خراسان شمالی فعالیت دارد اظهار کرد: با وجود اینکه سطح داوری تکواندو استان قابل قبول است این هیأت برای پیشرفت سطح علمی داوری از حضور آقایان کریمی و اخلاقی که مدرسین فعال کشوری هستند در پیشرفت آموزه‌های داوری استفاده کرد و بنا دارد بار دیگر نسبت به برگزاری کلاس داوری تا پایان سال به میزبانی بجنورد اقدام کند.

 پایین بودن سطح آشنایی داوران با هوگوهای الکترونیک

بلوری مقدم که با تکواندو از سال ۱۳۷۷ آشنایی دارد، افزود: خلأ نبود سیستم الکترونیکی داوری و پایین بودن سطح آشنایی داوران با هوگوهای الکترونیک در هیأت استان مشهود است که امیدواریم استان با حمایت مسئولان این مهم برطرف شود و شاهد رشد و ارتقاء بیشتر داوران تکواندو استان باشیم.

وی سطح مسابقات استانی را بالا دانست و فعالیت و رشد هنرجویان در بخش‌های پومسه، کیوروگی و هان مادانگ را از ابتدای استعدادیابی تا رسیدن به مراحل بالا خوب ارزیابی کرد.

شهروز اوغازیان دیگر داور تکواندو استان، تکواندو را از سال ۱۳۷۸ در سالن آزادی شروع و از سال ۱۳۹۱ وارد عرصه مربیگری و داوری شده و در حال حاضر دارای مدرک مربیگری درجه 3 و داوری درجه 3 است.

اوغازیان که عهده‌دار سمت دبیری هیأت تکواندو بجنورد نیز است با اشاره به وضعیت داوری تکواندو در استان افزود: داوری تکواندو در خراسان شمالی از بالاترین سطح برخوردار است و داوری در لیگ استان نیز توسط داوران خوب این خطه انجام می‌شود که متأسفانه مهم‌ترین چالش داوران استان چالش نبود آشنایی با سیستم الکترونیک داوری او سیستم الکترونیکی است.

وی افزود: شرکت کنندگان در مسابقات کشوری نیز به دلیل آشنا نبودن به داوری الکترونیکی در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند و نبود آگاهی لازم نسبت چگونگی امتیازدهی داوران گاها فکر بازیکن را درگیر داور و امتیاز گیری می‌کند.

وی ورزش تکواندو را پر هزینه دانست و افزود: فردی که می‌خواهد وارد این رشته ورزشی شود با هزینه‌های بالایی مواجه می‌شود هر چند هیأتهای استانی مسابقات را ساده برگزار می‌کنند ولی بازدهی که با وسایل الکترونیکی در این ورزش است در استفاده بدون تجهیزات نیست.

اوغازیان با اشاره به وضعیت تکواندوکاران استان اظهار کرد: ورزشکاران خراسان شمالی خیلی خوب در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند و با برنامه‌های خوبی که رئیس هیأت تکواندو در بخش استعدادیابی و در دیگر برنامه‌ها در نظر گرفته این رشته در آینده نه چندان دور به موفقیت‌های بیشتری خواهد رسید.

انتهای خبر/ نعمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.