سرویس ورزشی | کد خبر: 31848
تاریخ انتشار: 1397/11/14 - 09:47:39

رونق بسکتبال پارکی نیازمند فرهنگ سازی است

رئیس هیأت بسکتبال مانه و سملقان گفت: رونق فرهنگ بسکتبال پارکی زمان‌بر بوده و نیازمند فرهنگ سازی و بسترسازی مناسب در سطح شهر است.
رونق بسکتبال پارکی نیازمند فرهنگ سازی است,

صادق صمدی با تأکید بر نقش رسانه‌ها در فرهنگ سازی و اصلاح ورزش‌های پارکی اظهار کرد: آموزش و فرهنگ سازی، اقدامات فیزیکی توسط شهرداری و بسترسازی ورزش بسکتبال پارکی در کنار هم می‌توانند به تدریج در پیشبرد این هدف تأثیرگذار باشند.

صمدی با طرح این پرسش که چگونه می‌توان مردم را تشویق به بسکتبال پارکی کرد؟ یادآور شد: در زمانی زندگی می‌کنیم که با کمبود سالن‌های ورزشی در رشته‌های مختلف مواجه هستیم و علاوه بر این، پارک‌ها می‌توانند با اندک هزینه‌ها برای بسکتبال پارکی تعریف شوند و ایمنی لازم را برای چنین ورزش‌هایی ایجاد کرد.

وی با اشاره به فعالیت ورزشی مردم در سطح شهر، تصریح کرد: همواره در سطح شهر شاهد این هستیم که مردم ورزش‌های مختلفی را در پارک‌ها انجام می‌دهند و تعدادی از خانواده‌ها علاقمند به بسکتبال بوده ولی بسترهای لازم در این خصوص ایجاد نشده است و به این ترتیب باید ابتدا با ایجاد محیط ایمن ویژه بسکتبال و با هدف تفریح و تفرج و ورزش رویکرد مردم را به این رشته جذاب افزایش داد.

وی ایجاد مجموعه ورزشی بسکتبال در پارک بانوان را خالی از لطف ندانست و این مهم را در پیشبرد اهداف هیأت در بخش بانوان تأثیرگذار دانست.

صمدی اضافه کرد: تخصصی کردن بوستان‌های سطح شهر در دستور کار شهرداری است و برای نمونه با کمک ورزشکاران هیأت بسکتبال شهرستان سبد بسکتبال در یکی از بوستان وحدت آشخانه نصب شد.

وی همچنین با بیان اینکه ورود به هر مجموعه کاری و پذیرفتن مسئولیت نیازمند تدبیر و برنامه‌ریزی است، تأکید کرد: قرارگیری در یک سمت خاص باید با هدف به نتیجه رساندن و نه فقط پذیرفتن آن مسئولیت باشد، باید پیش از آغاز کار ظرفیت‌ها، ضرورت‌ها و الزامات شناسایی شده و برای انجام آن‌ها هدف گذاری صورت گیرد.

شهرستان مانه و سملقان به مرکزیت آشخانه با ۱۰۴ هزار نفر جمعیت نمونه یک شهرستان توسعه یافته و خودکفا در سطح استان خراسان شمالی با توجه به توانمندی‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن تلقی می‌گردد.

انتهای خبر/ قلی زاده


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.