سرویس سیاسی | کد خبر: 31856
تاریخ انتشار: 1397/11/15 - 09:29:42

مریم سهرابی واعظم السادات افشین فر به شورای شهر می روند؟

انتخابات همیشه ازنظر من جالب بوده چراکه کاندیداها از بابت اینکه باید توسط مردم انتخاب شوند، به‌جای لابی‌گری با مقامات بلندپایه کشوری و استانی بین مردم حضور پیدا می‌کنند. از هفته‌ها قبل در جمع نیازمندان، داغداران، ورزشکاران، اقلیت‌های مذهبی و غیره و غیره می‌توان آن‌ها را دید.
مریم سهرابی واعظم السادات افشین فر به شورای شهر می روند؟,

در هفته منتهی به انتخابات نیز گاها دیده شده برخی از حضرات حاضرند یخ حوض تک‌تک واجدین شرایط رأی دادن حوزه انتخابی را شکسته و با آن آب سرد فرش‌هایشان را بشویند.

گاهی نیز افراد تصور می‌کنند چون در فلان انتخابات (شما بخوانید شورای شهر) رأی آورده‌اند قطعاً در انتخابات بهمان (شما بخوانید مجلس) رأی می‌آورند اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که کار راحتی را پیش روی ندارند.

برخی از آن‌ها رأی نیاوردند و برخی رد صلاحیت شدند. عضوی از شورای چهارم استعفا داد و سکان یکی از ادارات کل استان را دست گرفت و در عرض کمتر از یک سال با استعفا از مدیریت این اداره کل نیز برای مجلس نام‌نویسی کرد اما جواز حضور در انتخابات را به دست نیاورد و رد صلاحیت شد.

دو نفر دیگر از اعضای ادوار شورای شهر بجنورد اما، برای انتخابات مجلس اقدام کردند که هیچ‌کدام رأی نیاوردند. سید محمد پاکمهر، رضا وحدانی از اعضای دوره دوم شورا بودند که در انتخابات مجلس دهم (سال 94) کاندیدا شدند اما موفق به راه‌یابی به بهارستان نشدند.

این روزها صحبت‌هایی از گوشه‌کنار مبنی بر استعفای دو عضو شورای کنونی و حضور آن‌ها در انتخابات مجلس به گوش می‌رسد. این شنیده‌ها زمانی قوت می‌یابد که به عملکرد آن‌ها طی چند هفته اخیر بنگریم.

ابراهیم امانی و سید محسن موسوی از اعضای همین دوره شورا هستند که بر اساس شنیده‌ها قصد ترک صندلی‌هایشان را داشته و سودای بهارستان در سر می‌پرورانند.

به عقیده برخی از اعضای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر بجنورد، رأی آوردن در انتخابات شورای شهر به‌مراتب سخت‌تر از انتخاب شدن در رقابت‌های مجلس است؛ چراکه کاندیداها در انتخابات شورای شهر باید بین حدود 180 متقاضی موفق به کسب بالاترین آرا شوند و چون رأی‌گیری در حوزه بجنورد انجام می‌شود کار بسیار سخت‌تر است.

در انتخابات مجلس اما این‌چنین نیست؛ در دوره دهم مجلس حدود 35 نفر در حوزه انتخابی بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان به رقابت پرداختند. با توجه به اینکه مساحت حوزه انتخابیه بزرگ‌تر شده و متعاقباً واجدین شرایط رأی دادن نیز افزایش یافته، صندلی بهارستان سهل‌الحصول به نظر می‌رسد. آن‌هم درزمانی که کاندیداهای مجلس حدود یک‌ششم متقاضیان شورای شهر است.

به همین سبب تصور می‌شود کسی که توانسته در بین حدود 180 نفر در حوزه مرکز استان حدود 20 هزار رأی کسب کند، کار راحتی برای مجلس دارد اما تاکنون هیچ‌یک از اعضای شورا نتوانسته‌اند به مجلس راه یابند.

 شورای پنجم پس‌از این دو استعفا

حال اگر شنیده‌های پیرامون اعضای شورا صحیح باشد و این دو نفر قصد خروج از شورا را با هدف راه‌یابی به بهارستان داشته باشند، اعضای علی‌البدل پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بر صندلی آن‌ها تکیه می‌زنند.

نفرات دهم و یازدهم شورای پنجم که احتمال ورود آن‌ها به شورا بیش از دیگران است، مریم سهرابی و اعظم السادات افشین فر هستند. افشین فر برخلاف سهرابی تجربه حضور در شورای شهر را داشته و با توجه به تجربیات گذشته می‌تواند شورای شهر را در برخی مسائل یاری دهد.

6 عضو شورای شهر بجنورد از یک ائتلاف وارد شورا شده و براتیان را به‌عنوان شهردار بجنورد انتخاب کردند. شایان ذکر است براتیان در زمان انتخابات شورای شهر، در عکس‌ها و ستادهای انتخاباتی این گروه حضور داشته است.

ابراهیم امانی یکی از افرادی است که شنیده شده قصد خروج از شورا را دارد؛ وی عضو این ائتلاف بوده اما با خروج وی نیز وزن شورا بر هم نمی‌خورد چراکه پس‌ازاین اتفاق، بازهم ائتلاف «مردمی توسعه» اکثریت را در دست خواهد داشت.

همچنین اگر موسوی نیز از این دوره شورا استعفا دهد، شورای شهر بجنورد کارشناسی در خصوص مسائل شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری نخواهد داشت و تنها کارشناس مرتبط با مسائل شهری، مهدی محمدی، رئیس شورا است که دارای کارشناسی عمران است.

انتهای خبر/ یزدان پناه

 


نظرات شما
عباس قدیمی | 1397/11/15
0
1
از این شورا و شهرداری بجنورد خیری به جز خودشان به کسی نمی رسد خدا کند که شورا و شهردار همه گی عزل شوند.
نام :
ایمیل
نظر
مخاطب شما | 1397/11/15
0
0
چی عجب روزنامه اتفاقیه سرش را از برف در آورد و کوچک تلنگری به شورا و شهردار زد. چشم نخورید. حتما هدیه ها قطع شده. چرا نگاه نمیکنید که شهردار و ائتلاف چه بلایی به سر مردم آورده اند
نام :
ایمیل
نظر
امین حبیبی | 1397/11/15
0
0
استخر زمستانی بانوان چی شد. لطفااین موضوع را پیگیری کنید که چراااااا استخر در زمستان و الان چاله چوله های شهر. البته به گمان مدیریت جدید اتفاقیه خیلی جانب شهردار را دارد
نام :
ایمیل
نظر
همجوار میدان بازرگانی | 1397/11/15
0
1
ممنون از اتفاقیه که بعد از عمری به مسایل مدیریت شهری ورود کرد لطفا به شهردار براتیان بگویید در این زمستانی چکار به میدان بازرگانی داشتی. اون از میدان امام رضا(ع) حالا نوبت اینه. آقا دغدغه مردم میدان نیست هدف شما از تخریب میدان چیه؟؟؟؟
نام :
ایمیل
نظر
محمد | 1397/11/15
0
0
ممنون از اتفاقیه از لاک خود بالاخره در آمد.
نام :
ایمیل
نظر
جوان | 1397/11/15
0
0
چرا اتفاقیه پیگیری نکرده، جمشید گریوانی به نظر زودتر عزل شود.
نام :
ایمیل
نظر
به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.