سرویس اقتصادی | کد خبر: 31866
تاریخ انتشار: 1397/11/16 - 09:32:31

آیا قیمت گوشت 6 رقمی خواهد شد؟

روز گذشته بسیاری از رسانه‌ها از 6 رقمی شدن قیمت گوشت در تهران خبر دادند، با تحقیق از قصابی‌های شهر بجنورد پیگیر شدیم تا ببینیم در این استان نیز قیمت تغییر کرده یا خیر.
آیا قیمت گوشت 6 رقمی خواهد شد؟,

به گزارش اتفاقیه چند قصابی سطح شهر بجنورد قیمت گوشت گوساله را 68 تا 70 هزار تومان، گوشت گوسفند را 82 تا 90 هزار تومان و ماهیچه، راسته و فیله را 120 هزار تومان اعلام کردند.

لازم به ذکر است که کسبه فعال در این بخش پیش‌بینی می‌کنند قیمت گوشت باز هم روند افزایشی داشته باشد.

با این وجود رئیس اتحادیه مرغ فروشان و قصابان بجنورد به خبرنگار ما گفت: افزایش واردات لاشه گوشت پیش سرد گوسفندی و عرضه گوشت منجمد در استان به کاهش قیمت گوشت کمک کرده است.

قاسم زاده با بیان اینکه برای تعدیل و تنظیم بازار گوشت قرمز اقدامات زیادی در ماه‌های گذشته انجام شده است، عنوان کرد: برای کاهش قیمت و تعادل در قیمت اقدام به واردات و توزیع گوشت وارداتی شده است که در جلوگیری از افزایش قیمت گوشت تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز در دو هفته اخیر ثابت بوده است، افزود: در حال حاضر قیمت خرید کیلو گوشت گرم مخلوط گوسفندی حدود ۸۳ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه مرغ فروشان و قصابان بجنورد با بیان اینکه مراکز عرضه باید به نحوی تعریف می‌شد تا گوشت به مقدار لازم و با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد و قیمت‌ها متعادل شود، گفت: با تصمیمات گرفته شده مقرر شد تا توزیع گوشت وارداتی در بازار روز بجنورد به جای یک نقطه در چندین غرفه توزیع شود تا از ایجاد صف‌های طولانی جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه مرغ فروشان و قصابان بجنورد با بیان اینکه یکی از دلایلی که بر افزایش قیمت گوشت تأثیر داشت قاچاق دام بود، ادامه داد: علاوه بر خروج دام به صورت قانونی، قاچاق دام به خارج از کشور بر افزایش قیمت گوشت تأثیرگذار بوده است که البته این امر در استان به ندرت بوده است.

قاسم زاده در خصوص قیمت گوشت مرغ نیز گفت: در حال حاضر از دو هفته اخیر قیمت گوشت مرغ گرم نیز همچنان هر کیلوگرم حدود ۱۴ هزار تومان است.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.