سرویس ورزشی | کد خبر: 31873
تاریخ انتشار: 1397/11/16 - 10:37:21

قهرمان‌پروری در بدمینتون ادامه دارد

بدمینتون طی سال‌های اخیر توانسته در بین عموم، ورزشی شناخته شده باشد و از حالت سنتی خود خارج شود؛ گرچه پیش از این به این ورزش چندان پرداخته نمی‌شد و عموماً بدمینتون را ورزش نمی‌دانستند اما طی سال‌های اخیر توانست جایگاه خود را در بخش قهرمانی تثبیت کند و در کشور نیز خودی نشان دهد.
قهرمان‌پروری در بدمینتون ادامه دارد,

گرچه نمی‌توان از این مهم غافل شد که هیأت بدمینتون خراسان شمالی جزء معدود هیأتهایی است که توانسته از بستر اختصاصی بهره‌مند باشد و این مهم سبب شده دستش جلوتر از سایر هیأتها باشد و میزبانی رقابت‌های متعدد را بر عهده گرفته و با اجاره سالن بتواند به درآمدزایی برسد.

از جمله شهرستان‌های فعال در این رشته ورزشی می‌توان به اسفراین اشاره کرد که فعالیت‌های مفیدی برای رونق این ورزش داشته است.

برای بررسی وضعیت رشته بدمینتون در خراسان شمالی که با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این ورزش یکی از رشته‌های مهیج و پویای استان محسوب می‌شود با «علی گل بهار» رئیس هیأت بدمینتون اسفراین گفتگو کردیم.

رئیس هیأت بدمینتون اسفراین در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: پیشرفت بدمینتون خراسان شمالی در مسیر قابل قبولی است.

گذشتن از مسیر شناساندن بدمینتون و استعدادیابی

رئیس هیأت بدمینتون اسفراین ضمن اعتقاد به این موضوع که پیشرفت بدمینتون خراسان شمالی در مسیر قابل قبولی است اظهار کرد: با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت هیأت بدمینتون خراسان شمالی که این ورزش را به یکی از رشته‌های مهیج ورزشی استان تبدیل کرده است اکنون از مراحل شناساندن این رشته به عموم مردم و استعدادیابی در آن گذشته‌ایم و باید روند تکمیل و تداوم را در قهرمان پروری ادامه دهیم.

علی گل بهار که سابقه ۲۲ سال تدریس در آموزشگاه‌های اسفراین را در کارنامه خود دارد گفت: در 4 سال گذشته در سطح استان و شهرستان اسفراین تعامل خوبی با آموزش و پرورش، تربیت بدنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و باشگاه‌ها انجام شده که با وجود مربیان بادانش، پرتلاش در سطح استان زحمات زیادی برای آموزش بدمینتون انجام گرفته است.

وی از دعوت بدمینتون بازان استان به اردوهای استعداد پروری خبر داد و پتانسیل ورزشکاران این شهرستان را قابل ملاحظه دانست.

وی ادامه داد: هیأت بدمینتون خراسان شمالی یکی از معدود هیأتها در سطح استان است که مسابقات را در رده‌های سنی مختلف در بخش‌های آقایان، بانوان و پیشکسوتان به صورت لیگ، رنکینگ و قهرمانی منظم برگزار می‌کند که حمایت از سوی مسئولان می‌تواند در پیشرفت این ورزش مثمر ثمر باشد.

مربی سطح 3 بدمینتون استان خطاب به مسئولان ورزش و بدمینتون خراسان شمالی گفت: انگیزه ورزشکاران و مربیان برای حضور در کلاس‌های مربیگری و داوری بدمینتون در اسفراین در سطح خوبی است و خوشبختانه این موارد توسط هیأت استان به خوبی برای این علاقه‌مندان برگزار می‌شود. به گفته وی این گله از مسئولان باقی است که شهرستان اسفراین با این پشتکار ورزشکارانش نیازمند سالن اختصاصی بدمینتون است تا استعدادها در همه بخش‌ها شکوفا شود.

انتهای خبر/قلی زاده


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.