سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 31874
تاریخ انتشار: 1397/11/16 - 10:57:15

و اینک هشت سالگی...

16 بهمن 1389 اتفاقی در زمینه مطبوعات استان رخ داد که شاید اهمیت آن در صورت نبودنش بیشتر محرز شود، مثل دندانی که بعد از افتادن مدام زبان خود را به جای خالیش می‌کشیم.

امروز، هشت سال از نخستین شماره انتشار روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی، تنها رسانه مکتوب غیردولتی و بومی استان و روزنامه شما مردم می‌گذرد و تنها خدا می‌داند که این رسانه تا رسیدن به دو هزار و 104 اُمین شماره خود، چه مسائل و چه راه پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است.

هرچند متأسفیم که بعد از 14 سال هنوز در معیار سنجش توسعه فرهنگی و حتی همه جانبه، یعنی تعداد رسانه‌های مجوزدار کشور در آخرین رتبه هستیم، اما مفتخریم که با سربلندی اعلام کنیم ما در این رسانه، حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتمان شود زانو نخواهیم زد.

اتفاقیه در شرایطی که بسیاری از ابر مؤسسات و روزنامه‌های دولتی کشور برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به تعدیل نیرو؛ حتی تعدیل با سابقه‌ترین نیروهای خود روی آورده‌اند، نه تنها دست به چنین اقدامی نزده بلکه در تلاش است با همراهی و همکاری دلسوزانی که سال‌ها در این مجموعه تلاش کرده‌اند و البته با همتی مضاعف همچنان در راستای خدمت به مردم گران مایه خراسان شمالی گام بردارد.

راه‌اندازی مجموعه و ساماندهی یک شخصیت حقوقی دست کمی از پرورش و تربیت فرزند ندارد. وقتی مجموعه‌ای و با هدفی راه‌اندازی می‌شود بسیاری دیگر از شاخه‌ها را با خود پیوند میزند که قطع هر یک از این شاخه‌ها مسئولیت و دِین تلقی می‌شود. اتفاقیه هم اکنون در زمانی که مشکلات گرانی کاغذ و چاپ، کمر قوی‌ترین رسانه‌های مکتوب را خم کرده است هیچ یک از شاخه‌های پیوند خورده به خود را قطع نکرده و نخواهد کرد، زیرا در این خانه رونق اگر نیست، صفا هست...

در این روز، بر دست تک تک مخاطبانی که همچنان ما را همراهی می‌کنند و بزرگترین پشتوانه و سرمایه ما به شمار می‌روند بوسه می‌زنیم و خدا را شاکریم که لیاقت همراهی اینچنین بزرگواران و صبورانی را در وجود ما نهاده است.

به جرأت میگوییم تا زمانی که قلم و تلاش ما حتی یک گره از مشکلات این استان را بگشاید و حتی به لب یک نفر از مردم این دیار لبخندی بیاورد به راه خود ادامه خواهیم داد و تا جایی که در توان داریم برای بهترین شدن خواهیم کوشید.

سپاس از مهر تمام کسانی که تاریخ انتشار اتفاقیه را از یاد نبردند و شکر خدای بزرگ را که همواره در سخت‌ترین شرایط و بحرانی‌ترین اوضاع ما را تنها نگذاشته است.

انتهای خبر/ طهماسبی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.