سرویس اقتصادی | کد خبر: 31877
تاریخ انتشار: 1397/11/17 - 09:42:09

بهره برداری 60 پروژه برق رسانی همزمان با دهه فجر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: همزمان با دهه مبارک فجر 60 طرح برق‌رسانی با 413 میلیارد و 698 میلیون ریال اعتبار آماده بهره‌برداری شده است.
بهره برداری 60 پروژه برق رسانی همزمان با دهه فجر,

علیرضا صبوری در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: از مجموع این طرح‌ها 14 طرح مربوط به بجنورد، 7 طرح مربوط به شهرستان شیروان، 9 اسفراین، 5 مانه و سملقان، 6 فاروج، 8 جاجرم، 5 راز و جرگلان و 6 طرح در شهرستان گرمه است.

وی با بیان اینکه ۳۵۳ هزار مشترک برق در استان وجود دارد، تصریح کرد: در مجموع کل برق مصرفی در زمان پیک مصرف 340 مگاوات است که هم اکنون چهار برابر نیاز ظرفیت مصرف برق در استان برق تولید می‌شود.

صبوری با بیان اینکه تاکنون ۹۲۸ روستای استان از نعمت برق برخوردار شده‌اند، افزود: از این تعداد ۷۲۱ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۲۰۷ روستای زیر ۲۰ خانوار در استان برق‌رسانی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی شاخص برخورداری از برق در استان 99.9 درصد عنوان کرد و افزود: هم اکنون تمام روستاها به جزء آبادی‌های چند نفر دارای سکنه از نعمت برق برخوردار شده‌اند.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان تلفات انرژی در شبکه‌های توزیع برق این استان به کمتر از 9 درصد رسیده است، گفت: نرخ کشوری در کاهش در تلفات انرژی پنج تا شش درصد است که برای رسیدن به این میانگین تلاش می‌کنیم.

صبوری تصریح کرد: شرکت برق از مشترکان را 340 میلیارد ریال مطالبه دارد.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.