سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 31881
تاریخ انتشار: 1397/11/17 - 09:54:23

تبادلات فرهنگی با موزه بزرگ خراسان گسترش می‌یابد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به جلسه هماهنگی با مدیریت موزه بزرگ خراسان، گفت: بر اساس این تفاهم، تبادلات فرهنگی و برنامه‌های دو جانبه گسترش می‌یابد.
تبادلات فرهنگی با موزه بزرگ خراسان گسترش می‌یابد,

علی مستوفیان اظهار کرد: جلسه هماهنگی به منظور تبادلات با موزه خراسان بزرگ با حضور معاونان و مسئولان دو استان خراسان رضوی و شمالی برگزار شد.

وی با بیان اینکه پهنه خراسان بزرگ یکی از گستره‌های مهم در تاریخ و فرهنگ سرزمین ایران است، اظهار کرد: موزه خراسان با رویکرد گردآوری و نمایش آثار این حوزه تمدنی، معرفی این مهم را جز رسالت‌های اصلی خود قرار داده است.

وی افزود: از آنجا که امروزه موزه‌ها به عنوان مهم‌ترین رکن گردشگری فرهنگی، نقشی بی‌بدیل در توسعه فرهنگی-اجتماعی و آموزش ایفا می‌کنند، طی جلسه‌ای با مدیریت موزه بزرگ خراسان، مسائل و برنامه‌های دو جانبه با محوریت نمایش اشیاء تاریخی، برگزاری رویدادهای فرهنگی، برپایی نمایشگاه‌های دوره‌ای و... جهت نمایش و معرفی میراث و تمدن غنی منطقه و هم افزایی دو استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی عنوان کرد: امروزه تبادلات فرهنگی و ارتباطات در حوزه میراث فرهنگی می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری فرهنگی و ایجاد شناخت همه جانبه از ویژگی‌های شاخص هر منطقه داشته باشد و به تقویت هویت تاریخی فرهنگی و بسترسازی به منظور حضور علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ و تمدن ایجاد کند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.