سرویس ورزشی | کد خبر: 31884
تاریخ انتشار: 1397/11/17 - 10:17:38

قضاوت داور والیبال بجنوردی در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور

داور والیبال بجنوردی در دیدارهای لیگ دسته یک کشور سوت زد.
قضاوت داور والیبال بجنوردی در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور,

هادی مرتضوی در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور 3 دیدار را قضاوت کرد که در این لیگ در مجموع 6 تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مرتضوی همچنین همزمان با این رقابت‌ها برای قضاوت دیدارهای لیگ دسته دو نیز به آق قلای گرگان دعوت شده است.

مرتضوی که مسئولیت سرپرستی هیأت والیبال استان را نیز عهده‌دار است در رابطه با سطح داوران استان اظهار کرد: خراسان شمالی داوران با پتانسیل و مستعد بسیاری دارد اما داوران استان باید در راستای ارتقاء سطح خود و به روزرسانی دانش داوری تلاش کنند.

وی ضمن تأکید این مطلب که خراسان شمالی دارای 12 داور خانم و آقا در سطح ملی است افزود: سطح داوران خراسان شمالی به نسبت استان‌های همجوار قابل قبول است و ارتباط مؤثر با فدراسیون باید بیش از پیش مورد توجه داوران باشد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: هر چند با دریافت مدرک مربیگری قضاوت در رقابت‌های بین المللی و آسیایی خواهیم داشت اما برای داوری در کشور سطح بندی بین المللی ملاک نیست و داوران باید قضاوت قابل قبولی داشته باشند، به روز باشند و از آخرین قوانین اطلاع بیابند ضمن اینکه عموماً داوران در زمینه آخرین قوانین والیبال مطالعه دارند.

به گفته مرتضوی هیأت والیبال استان به منظور به‌روزرسانی دانش داوران و مربیان دوره‌های متعددی برگزار کرده است و استقبال از این دوره‌ها نیز قابل توجه است ضمن اینکه داوران و مربیان ضمن حضور در این دوره‌ها می‌توانند نسبت به دانش داوری و مربیگری خود با آخرین علم روز تجدیدنظر کنند.

به گفته وی دوره داوری 3 به 2 با حضور 25 داور زیر نظر حمید حق بین به تازگی برگزار شد و کلاس‌های متعددی نیز در سطح مختلف پیگیری می‌شود ضمن اینکه بعد از سطح ملی با کار عملی، قضاوت و تسلط بر زبان انگلیسی وارد عرصه جدیدی می‌شوند.

سرپرست هیأت والیبال خراسان شمالی به برگزاری دوره استعدادیابی والیبال اشاره کرد و افزود: دوره استعدادیابی والیبال زیر نظر جعفر هوتهم مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال برگزار می‌شود، این دوره ویژه رده سنی 93 تا 85 برگزار می‌شود و از نظر فیزیک، قد، مهارت فنی و مهارت ابتدایی والیبال تست گرفته می‌شود.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.