سرویس ورزشی | کد خبر: 31885
تاریخ انتشار: 1397/11/17 - 10:21:08

فعالیت‌های قهرمانی زورخانه‌ای‌ها

ورزش‌های زورخانه‌ای موجی است از خاطره بازی‌های پیشکسوتان و آن‌هایی که آمده‌اند پای گود تا پیشکسوتان از خاطراتشان بگویند و با میل و کباده و ضرب مرشد جسم و روحشان را صیقل دهد.
فعالیت‌های قهرمانی زورخانه‌ای‌ها,

زورخانه رفتن آدابی دارد که عجین شده بافرهنگ این مرز و بوم است و وقتی جوانان به این محل می‌آیند دل خانواده‌هایشان قرص می‌شود به مرام و مسلکی که در هیچ مکان دیگری نمی‌توان آن را یافت.

این سال‌ها تنها زورخانه رفتن و صیقل جسم و روح ملاک نبوده بلکه حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور نیز سبب شده پیشکسوتان و جوانان بیشتر پای‌کار باشند و اعزام‌های متعدد همراه با کسب عناوین شایسته‌ای است که بیش‌ازپیش ورزش زورخانه‌ای استان را معرفی می‌کند.

خراسان شمالی پهلوانان بنامی دارد که سال‌های سال در این ورزش فعالیت کردند و هم‌اکنون نیز در رده پیشکسوتان در این ورزش استمرار دارند.

به همین منظور سرپرست هیأت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان شمالی از فعالیت این هیأت در بخش قهرمانی خبر داد و اظهار کرد: در ماه‌های اخیر اعزام‌ها افزایش‌یافته، خراسان شمالی ورزشکاران مستعدی در این رشته ورزشی دارد و قطعاً شاهد مدال‌آوری و کسب عنوان بیشتر نمایندگان استان خواهیم بود.

دو عنوان سومی تیمی در مسابقات آستان‌های قدس کشور

الیاس امیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در مسابقات کشوری آستان قدس‌های کشور در دو رده سنی پیشکسوتان و نوجوانان اعزام داشتیم و در هر دو بخش نیز به عنوان سومی دست یافتیم.

امیرآبادی تصریح کرد: هر تیم متشکل از 5 ورزشکار به همراه مرشد و مربی به این مسابقات اعزام شدند و توانستند در بخش تیمی به عنوان سومی برسند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی از سوی آستان قدس در روزهای قبل از مسابقات انجام شد و همین امر مانع از آمادگی بیشتر نمایندگان استان بود اما نتایج قابل قبولی نمایندگان استان توانستند کسب کنند.

رشد 6 پله‌ای هیأت پهلوانی و زورخانه‌ای

امیرآبادی به رشد صعودی رتبه هیأت استان از 25 به 19 اشاره و افزود: پیش از این در رتبه 25 کشوری قرار داشتیم اما امسال توانستیم به رتبه 19 برسیم و در رتبه بندی که اواخر امسال خواهیم داشت قطعاً در رنکینگ فدراسیون در جایگاه قابل قبول‌تری خواهیم بود.

آموزش و برگزاری مسابقات در رده سنی پایه

وی از مهم‌ترین برنامه‌های هیأت بعد از برگزاری مجمع به آموزش و برگزاری مسابقات در رده سنی پایه اشاره کرد.

وی تأکید کرد: در لیگ برتر ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای نماینده استان تیم فرماندهی مرزبانی استان است در دور رفت به میزبانی استان با اختلاف یک امتیاز مغلوب کردستان شد و در دیدار بعدی رفت برابر علمی و کاربردی تهران قرار خواهد گرفت و این رقابت‌ها به میزبانی بجنورد خواهد بود.

وی افزود: در دیدار برگشت با تیم کردستان بازی خواهیم داشت و مسابقات به میزبانی کردستان است و دیدار با دانشگاه علمی و کاربردی نیز به میزبانی بجنورد پیگیری خواهد شد.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.