سرویس سیاسی | کد خبر: 31886
تاریخ انتشار: 1397/11/17 - 10:53:37

‍بازتاب گسترده راهپیمایی 22 بهمن 96 در رسانه‌های جهان

‍بازتاب گسترده راهپیمایی 22 بهمن 96 در رسانه‌های جهان,

حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته بازتاب زیادی در رسانه‌های عمده جهانی داشت و این راهپیمایی به تیتر یک بسیاری روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های خبری تبدیل شد. در ادامه به نقل آنها پرداخته‌ایم.

 آسوشیتدپرس: موفقیت‌های برون مرزی ایران در جشن 39 سالگی انقلاب

در همین رابطه، خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار گزارشی درباره راهپیمایی مردم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب نوشت: ایرانی‌ها امروز به خیابان‌ها آمدند تا سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ را جشن بگیرند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: حاضران در این راهپیمایی، شعارهای سنتی علیه اسرائیل و آمریکا سر دادند. صدها هزار تن در اطراف میدان مرکزی آزادی حضور پیدا کرده‌اند؛ جایی که «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران قرار است حضور پیدا کرده و سخنرانی کند.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت: در خارج از ایران، تهران توانست با موفقیت به عقب راندن گروه تروریستی داعش از عراق کمک کند و همچنین به نظام «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه برای بازپس‌گیری بخش‌های استراتژیک سوریه در جنگ طولانی این کشور کمک کرد.

این خبرگزاری در ادامه مدعی شد: «اما اقتصاد این کشور در داخل به‌رغم دستیابی به توافق هسته‌ای 2015، هنوز هم با چالش‌هایی مواجه است.» این خبرگزاری ادامه داد: این کشور در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه با ناآرامی‌هایی مواجه بود.»

شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی‌ای بی سی نیوز و واشنگتن پست هم همین مطلب آسوشیتدپرس را بر روی وب سایت خود بازتاب دادند.

شین هوا: صدها هزار ایرانی در راهپیمایی 22 بهمن در ایران شرکت کردند

خبرگزاری شین هوا از تهران گزارش داد صدها هزار ایرانی روز یکشنبه با شرکت در راهپیمایی در سراسر کشور سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال 1979 را جشن گرفتند.

مردم در شهرهای مختلف ایران با حضور به خیابان‌ها، شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند. آنها تصاویری از آیت ا... سید روح ا... خمینی، بنیان‌گذاری فقید جمهوری اسلامی و آیت ا... سید علی خامنه‌ای رهبر خود را در دست داشتند.

 راشا تودی: جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

شبکه راشا تودی روسیه هم در حال پخش زنده راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرهای مختلف سراسر کشور از طریق فیس بوک خود است.

 خبرگزاری هند: فریاد شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»

خبرگزاری «هندو» در گزارشی نوشت: راهپیمایی ایرانیان امروز یکشنبه به مناسبت سی و نهمین سالگرد انقلاب سال 1979 در شهرهای مختلف کشور آغاز شد.

به موجب این گزارش، راهپیمایان در تهران امروز شعارهای همیشگی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دهند. صدها هزار تن در میدان آزادی در تهران در حال گرد آمدن هستند. قرار است «حسن روحانی» رئیس جمهور طی ساعت آینده در این محل سخنرانی کند.

 العالم: راهپیمایی‌های میلیونی در همه شهرهای ایران

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد، راهپیمایی‌های میلیونی در همه شهرهای ایران به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است.

«حسن روحانی» رئیس جمهور ایران درباره راهپیمایی 22 بهمن امسال، با تأکید بر اینکه راهپیمایی 22 بهمن امسال از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و به همین دلیل، باید حضور مردم در آن شکوهمندتر از سال‌های گذشته باشد، گفت: دشمن در ماه‌های گذشته با محاسبات غلط و تفکراتی که داشت توطئه‌هایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران طراحی کرده بود البته هر آنچه قدرت‌های استکباری تاکنون علیه ملت ایران طراحی کرده‌اند همواره با شکست مواجه بوده است و مردم با حضور هوشمندانه پاسخ قاطع و محکمی به آنان داده‌اند و امسال نیز به واسطه اقداماتی که داشته‌اند باید مصمم‌تر از سال‌های گذشته، حمایت قاطع خود را از فرهنگ ملی و دینی و اهداف بلند انقلابی و ملی‌شان نشان دهند.

ترند: راهپیمایی‌های گسترده در سراسر شهرهای ایران

خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان گزارش داد: «ایرانیان از سراسر کشور در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌ها در سراسر شهرها و شهرستان‌ها آمدند. شبکه‌های تلویزیونی از سراسر جهان در حال پخش زنده بخش‌هایی از این راهپیمایی در شهرها و شهرستان‌های مختلف ایران هستند. به دنبال ناآرامی‌های اخیر و تشدید تنش‌های دیپلماتیک با آمریکا و برخی متحدان آن، مقامات و مسئولان ایرانی خواستار حضور گسترده‌تر مردم در این راهپیمایی شده‌اند. «آذر نیوز» دیگر خبرگزاری جمهوری آذربایجان نیز این خبر را باز نشر کرد.

 خبرگزاری رسمی آلمان

خبرگزاری رسمی آلمان در گزارشی روز یکشنبه راهپیمایی مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پوشش داد. خبرگزاری رسمی آلمان نوشت انتظار می‌رود میلیون‌ها نفر در راهپیمایی‌ها در تهران و سایر شهرهای ایران شرکت کنند.

المیادین: آغاز راهپیمایی 22 بهمن ماه در تهران و شهرهای دیگر ایران

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود در تهران اعلام کرد: راهپیمایی‌های مردمی در ایران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در تهران و شهرهای مختلف ایران آغاز شده است. خبرنگار المیادین مستقر در میدان آزادی با این شبکه درباره راهپیمایی امروز صحبت کرد.

 الاتجاه: مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس، شعار راهپیمایی میلیونی 22 بهمن

شبکه تلویزیونی الاتجاه عراق ضمن پخش تصاویری از راهپیمایی با شکوه 22 بهمن ماه در تهران اعلام کرد: مردم ایران در راهپیمایی میلیونی به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده‌اند.

شبکه الجزیره مباشر تصاویری از راهپیمایی باشکوه در تهران پخش کرد

شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر با قطع برنامه‌های عادی خود، تصاویری از راهپیمایی باشکوه بیست و دوم بهمن ماه در تهران پخش کرد.

 النشره: برگزاری تظاهرات میلیونی در تهران و همه شهرهای ایران

وب‌سایت لبنانی النشره گزارش داد، راهپیمایی میلیونی ایرانی‌ها به مناسبت جشن ۳۹ سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران و همه شهرهای ایران برگزار شد.

النشره نوشت: راهپیمایی جشن سالروز انقلاب اسلامی ایران در تهران از ۱۰ مسیر بزرگ آغاز می‌شود و همه به میدان آزادی واقع در غرب پایتخت منتهی می‌شود؛ همان جایی که «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای جمعیت بزرگ سخنرانی می‌کند.

فاکس نیوز: راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

شبکه فاکس نیوز آمریکا در وب سایت خود نوشت: مردم ایران در راهپیمایی به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده‌اند.

به گزارش اتفاقیه، بدون شک که امسال نیز خروش یک صدای ایرانیان در جهان طنین انداز خواهد شد و تمامی خبرگزاری‌های جهان محکوم به بازتاب خبری و نقل گزارشات آن هستند. تعدادی از رسانه‌های جیره خوار کشورهای دشمن اما یارای پذیرفتن این حقیقت که ملت ایران 40 سالگی اقتدار خود را جشن می‌گیرد را ندارند و هم اکنون می‌توان سکوت و دروغ پراکنی و سیاه نمایی آنها را پیش بینی کرد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.