سرویس اجتماعی | کد خبر: 31887
تاریخ انتشار: 1397/11/17 - 10:55:29

روزهای بی قوام در پلاتو شمس بجنورد روی صحنه رفت؛

وقتی خون شهدا نوید دهنده گذر از دوران تاریکی بود...

چه زبانی زیباتر و رساتر از زبان هنر برای شرح وقایع و موضوعات وجود دارد؟ زیرا اگر در مورد یک موضوع صدها کتاب نوشته شود و هزاران سخن رانده شود، شاید هیچ یک به اندازه به نمایش درآوردن گوشه‌ای از آن، اثر بخش نباشد.
 وقتی خون شهدا نوید دهنده گذر از دوران تاریکی بود...,

در امتداد دهه فجر هستیم و با داستان انقلاب بزرگ شده‌ایم. این روزها در آستانه رسیدن به 22 بهمن جاودان، تئاتری در پلاتو شمس به روی صحنه می‌رود که با بهره از بازی هنرمندانه بهترینهای تئاتر استان گوشه‌ای از مسائل پیرامون انقلاب را در معرض نمایش قرار داده است.

«روزهای بی قوام» از یک سو راوی روزهای پیش از انقلاب و دوران خفقان، تاریکی، شکنجه و ظلم‌های طاغوتی و از طرف دیگر مقاومت و ایستادگی و مبارزه مردم علیه طاغوت است.
این نمایش در اصل نشانگر روزهایی است که از شدت ظلم و بیداد دیگر قوامی در جامعه نمانده است و هنجارها در حال تزلزل و سقوط هستند که در این شرایط خون شهدای انقلاب نوید دهنده و تسریع کننده گذران از این دوران خواهد بود.

این نمایش با تهیه کنندگی حوزه هنری استان و به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی محمد شاکری تولید شده است و از 14 بهمن آغاز و تا 21 بهمن در پلاتو شمس برای علاقمندان و اهالی فرهنگ و هنر استان به روی صحنه خواهد رفت.

بهمن توکل، احمد زعفرانی، آزاده حیدرزاده، احسان کمالی، نسرین اسلامی، علی احسانی، حمید رمضانی، اسحاق فرنود و احسان شیردل بازیگران این نمایش، کیهان حجتی آهنگساز، آرش فیروزه طراح صحنه، علیرضا کسرائی دستیار کارگردان به عنوان عوامل این نمایش هستند.

لازم به ذکر است که این اثر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صورت همزمان در 20 استان تولید و اجرا شده است که پس از بازبینی توسط کارشناسان، 3 اثر انتخاب و در هفته هنر انقلاب در مرکز اجرا خواهد شد.

انتهای خبر/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.