سرویس حوادث | کد خبر: 31908
تاریخ انتشار: 1397/11/24 - 09:29:01

کلاهبرداری با ترفند رادیو قرآن

سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان نسبت به ترفند جدید کلاهبردارن از طریق تماس از رادیو قرآن خبر داد.
کلاهبرداری با ترفند رادیو قرآن,

 به گزارش اتفاقیه سرگرد یوسف شاکری با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در ماه‌های اخیر افراد سودجو با استفاده از شگرد جدید کلاهبرداری، از طریق تلفن و برنده شدن در مسابقات مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: این افراد با ترفند تماس از رادیو قرآن و اعلام برنده شدن در مسابقه به مبلغ 50 میلیون ریال وجه نقد و سفر زیارتی به کربلا، اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانکی کرده و مبلغی را از حسابشان برداشت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این کلاهبرداران در روزهای پایانی هفته و ایام تعطیلات با شهروندان تماس می‌گیرند، تصریح کرد: شهروندان به هیچ عنوان پاسخ اینگونه تماس‌ها را ندهند و تحت هیچ شرایطی اطلاعات شخصی و بانکی را در اختیار آنان قرار ندهند و فریب پیشنهادهای واهی عوام فریبانه کلاهبرداران را نخورند.

شهروندان در خریدهای خود از فروشندگان سیار و یا دست فروشان مراقب باشند

وی همچنین گفت: شهروندان در خریدهای خود از فروشندگان سیار و یا دست فروشان مراقب باشند تا اطلاعات بانکی آن‌ها به سرقت نرود.

شاکری با اشاره به اینکه دستگاه‌های کارت‌خوان به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سرعت پرداخت مالی در دنیای الکترونیک به حساب می‌آید، بیان کرد: در دنیای کنونی روز به روز شاهد افزایش کارایی دستگاه‌های کارت خوان و کمتر شدن گردش وجه نقد و خطرات ناشی از حمل و نقل و گردش پول نقد هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه کارت‌های عابر بانک و دستگاه‌های کارتخوان، خرید کردن و نقل و انتقال پول را راحت‌تر کرده، افزود: متأسفانه در این راستا خطرات سوءاستفاده از همین کارت‌ها هم بیشتر از گذشته حساب بانکی مردم را تهدید می‌کند و یکی از این خطرات، استفاده از تراشه‌هایی به نام اسکیمر و کارتخوان‌های سیار است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که متأسفانه این روزها آمار این نوع سرقت و کلاهبرداری به طرز محسوسی افزایش یافته و افراد زیادی در دام سارقان اسکیمری گرفتار شده‌اند.

سرپرست پلیس فتای خراسان شمالی با تأکید بر اینکه یکی از شگردهای تازه دزدان اسکیمری، بازی کردن در نقش دست‌فروش یا میوه‌فروش است، خاطرنشان کرد: به طور مستمر افرادی در سطح جامعه مشاهده می‌شوند که در کنار خیابان بساط کرده و میوه و کالاهای دیگر را حتی زیر قیمت بازار به فروش می‌رسانند و به جای دریافت پول نقد، از کارتخوان‌های سیار استفاده می‌کنند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.