سرویس اقتصادی | کد خبر: 31942
تاریخ انتشار: 1397/11/29 - 09:42:36

صحبت‌های رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی؛ حربه جدید یا واقعیت؟

بلااستثناء سال آینده افزایش قیمت خواهیم داشت

اخیراً رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت و گوی تلویزیونی، صحبت و توصیه‌ای به مردم داشته که همان بخش از صحبت‌های وی در فضای مجازی منتشر شده است. طحان پور در این گفت و گو با قاطعیت گفته است: «بلااستثناء سال آینده افزایش قیمت خواهیم داشت. شاید مردم منتظر اتفاقی باشند، به آنها می‌گویم که منتظر نباشید و از امروز کالاهای خود را بخرید نه آنکه به اردیبهشت موکول کنید».
بلااستثناء سال آینده افزایش قیمت خواهیم داشت,

از این اظهارات دو برداشت به ذهن متبادر می‌شود؛ نخست اینکه می‌شود برداشت کرد این صحبت و توصیه حربه‌ای جدید است تا در آستانه سال جدید مردم از ترس گران شدن لوازم خانگی به فروشگاه‌های خالی از مشتری بروند و جان تازه‌ای به دخل فروشندگانی که این روزها سرشان خلوت‌تر از بقیه مواقع است ببخشند و دومین برداشت این است که از میان مسئولانی که وعده تعدیل و ارزانی می‌دهند و صحبت‌های آنها با واقعیت مغایر است، یک مسئول واقع‌گرا در کشور داریم که با صراحت می‌خواهد مردم را از وضعیت فعلی و آینده مطلع سازد.

البته ناگفته نماند که رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به این توصیه واکنش نشان داده و گفته است: افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده خلاف است.

ایسنا در این خصوص نوشته است: علی لاریجانی در جلسه علنی نوبت عصر دیروز (یکشنبه) و در جریان بررسی جزئیات بودجه ۹۸ در واکنش به اعتراضات برخی از نمایندگان درباره اظهار نظر رئیس اتحادیه لوازم خانگی در خصوص افزایش قیمت‌ها گفت: اینکه ۴۰ درصد قیمت لوازم خانگی افزایش پیدا می‌کند خلاف است.

وی افزود: چه دلیلی دارد که اتحادیه لوازم خانگی چنین اظهاراتی را مطرح می‌کند که باعث نابسامانی می‌شود؟ از آقای پورابراهیمی خواستم که این موضوع را پیگیری کند.

آنچه واضح است این است که هیچ مسئولی تمایل ندارد با بیان موضوعات غیر کارشناسی و ایجاد نابسامانی مورد پیگیری قرار بگیرد اما در شهریور ماه همین سال نیز طحان پور اظهاراتی در خصوص گرانی داشته که با تیتر «عجیب» در برخی فضاهای رسانه‌ای منتشر شد. اقتصاد آنلاین به نقل از وی نوشته بود: «رئیس اتحادیه لوازم خانگی در واکنش به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس از گرانی لوازم خانگی، با لحنی تند گفت: افزایش قیمت لوازم خانگی اصلاً محسوس نیست.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس مانند خبرنگاران روی هوا حرف می‌زنند، اظهار کرد: نمایندگان مجلس چه می‌دانند اوضاع از چه قرار است. کدام انبار، کدام گرانی!

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تصریح کرد: هر کس با مراجعه به فروشگاه‌ها شاهد گرانی لوازم خانگی بود به من مراجعه کند. من یخچال دوقلوی سامسونگ سفید با قیمت ۱۷ میلیون تومان به او می‌دهم.

او ادامه داده است: از دلال خرید نکنید تا گران نفروشد. نظارت این کار به ما ربطی ندارد.

طحان پور با لحنی تند به افزایش ۳۰ درصدی قیمت‌ها اشاره کرد و گفت وقتی از بازار اطلاع ندارید با من حرف نزنید و سپس تلفن را قطع کرد!

انتهای خبر/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.