سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 31943
تاریخ انتشار: 1397/11/29 - 09:55:59

دلبری رقص و موسیقی خراسان شمالی از بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پایتخت

دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در حالی از تاریخ 23 لغایت 26 بهمن ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد که خراسان شمالی با حضوری متفاوت نسبت به سال‌های گذشته، توانست توجه و استقبال مخاطبان را به خود جلب کند.

به گزارش اتفاقیه، بخش نمایشگاهی خراسان شمالی که با عنوان «سرزمین گنجینه فرهنگ‌ها و معرفت‌ها» برپا شده بود، بسیاری از بازدیدکنندگان را به سمت غرفه‌های خود کشاند تا بتواند از این فرصت برای توسعه گردشگری از طریق معرفی پتانسیل و جاذبه‌هایی که تاکنون مغفول مانده بود، استفاده کند.

 بسیاری از بازدیدکنندگانی که به گفته خود تاکنون به خراسان شمالی سفر نکرده‌اند، اما در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در غرفه‌های این استان حضور پیدا کردند و با کسب آشنایی از فرصت‌ها و جاذبه‌های استان برای سفر به خراسان شمالی علاقه نشان دادند.

دکور بخش نمایشگاهی خراسان شمالی برگرفته از عمارت مفخم بجنورد طراحی شده بود و حوزه‌های مختلف گردشگری شهری، هتل‌ها و واحدهای پذیرایی، آژانس‌های مسافرتی و اقامتگاه‌های بومگردی از جمله غرفه‌های بخش نمایشگاهی استان بودند.

نمایش فرهنگ و آداب اجتماعی از طریق نمایش پوشش و لباس محلی، گلیم و صنایع دستی، برپایی کرسی و... از سوی تعدادی از غرفه‌ها و بوم گردی‌های خراسان شمالی مورد استقبال ویژه بازدیدکنندگان قرار گرفت و هر بیننده علاقه‌مندی را ترغیب می‌کرد تا درباره این فرهنگ و رسوم اطلاع بیشتری کسب کند.

همچنین برگزاری میزگردهایی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش گردشگری خراسان شمالی جزو برنامه‌هایی بود که در بخش نمایشگاهی خراسان شمالی به صورت تخصصی انجام شد.

موسیقی و رقص محلی نیز از جمله برنامه‌های جانبی استان خراسان شمالی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بود که سبب جلب نظر بازدیدکنندگان شد و شور و نشاط ویژه‌ای به فضای نمایشگاه بخشید.

می‌توان گفت خراسان شمالی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با رویکرد متفاوتی که پیش روی خود گذاشت توانست بازدیدکنندگان را به سمت خود بکشاند و از این فرصت بیش از پیش در جهت معرفی و توسعه گردشگری استان بهره ببرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز در این باره گفت: شناساندن خراسان شمالی به عنوان یک مقصد گردشگری، معرفی جاذبه‌های دیدنی و ظرفیت‌های این استان در جذب گردشگر از جمله اصلی‌ترین اهداف حضور ما در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.