سرویس اقتصادی | کد خبر: 31946
تاریخ انتشار: 1397/11/29 - 10:11:09

ایجاد 3 هزار و 198 شغل در بخش کشاورزی استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال با اجرای یک هزار و 994 طرح با صرف یک هزار و 440 میلیارد ریال از محل تسهیلات اشتغال برای سه هزار و 198 نفر شغل ایجاد شد.

عبدا... یوسفی با بیان اینکه 65 درصد طرح‌های سامانه کارا در این استان مربوط به بخش کشاورزی است اظهار کرد: در میزان تسهیلات پرداخت شده در این سامانه 74 درصد مربوط به حوزه کشاورزی است.

وی به اعطای تسهیلات اشتغال روستایی تأکید کرد و گفت: 10 هزار و 124 طرح در حوزه کشاورزی با مبلغ دو هزار و 510 میلیارد ریال توسط متقاضیان طرح ارائه شد که از این میزان تاکنون سه هزار و 588 طرح به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار کرد: در سال 96 برای دو هزار و 604 نفر در حوزه کشاورزی شغل ایجاد شد که یک هزار و 122 میلیارد و 928 میلیون ریال نیز تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.

یوسفی افزود: این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و کمک‌های فنی و اعتباری، مشاغل خانگی، مکانیزاسیون، رونق تولید، آبیاری تحت فشار، صندوق کارآفرینی امید و منابع داخلی بانک‌ها بوده است.

وی فرصت سرمایه گذاری اولویت‌دار در بخش باغبانی در این استان را شامل ساخت، بازسازی و نوسازی گلخانه‌ها، کشت و توسعه گیاهان دارویی و زعفران، توسعه باغ‌ها در اراضی شیب دار و مستعد، اصلاح و بازسازی باغ‌ها و ساخت واحدهای باغ پایه مادری عنوان کرد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.