سرویس ورزشی | کد خبر: 31976
تاریخ انتشار: 1397/12/04 - 09:54:59

تعداد کم تیم‌های شرکت کننده در نخستین دوره لیگ برتر کوراش کشور

پنج شنبه و جمعه گذشته بجنورد میزبان نخستین دوره لیگ برتر کوراش باشگاه‌های کشور بود که حدود ۱۰۰ کوراش کار در ۷ وزن در قالب ۴ تیم شهرداری درگز، نیروی هوایی ارتش، بیمه کوثر و مجتمع صنعتی اسفراین با یکدیگر به رقابت پرداختند.
تعداد کم تیم‌های شرکت کننده در نخستین دوره لیگ برتر کوراش کشور,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛رئیس سازمان لیگ کوراش کشور در حاشیه برگزاری این رویداد ملی به خبرنگار اتفاقیه گفت: تعداد کم تیم‌های شرکت کننده به خاطر همزمانی لیگ کوراش و جودو و عدم ثبات مدیریتی در فدراسیون بود که سبب شد مسابقات در پایان سال برگزار شود.

محمد وحید پور اسفندیاری سطح کیفی مسابقات را بالا ارزیابی کرد و گفت: اکثر رقبا از ملی پوشان و مقام آوران جهانی و آسیایی بودند و همین امر به جذابیت مسابقات می‌افزود و سبب شد کوراش کاران رقابتی نزدیک و حساس داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد که با انعکاس رقابت‌های امسال سال آینده تیم‌های بیشتری در مسابقات حضور داشته باشند و با برگزاری لیگ جوانان و نوجوانان برای پشتوانه سازی تیم ملی گام‌های مؤثری برداشته شود.

وی با اشاره به پتانسیل نمایندگان استان در این رشته ورزشی تأکید کرد: تیم مجتمع اسفراین از خراسان شمالی تیمی با کیفیت فنی بالاست و کوراش کاران عملکرد قابل قبولی داشتند.

دبیر انجمن کوراش کشور نیز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: بعد از اینکه کوراش وارد بازی‌های آسیایی شده و مدال‌ها به صورت رسمی محاسبه گردید باید به تبع به سمت و سوی ورزش حرفه‌ای رفت.

خسرویار تصریح کرد: در این رقابت‌ها ملی پوشان جودو، سامبو و کوراش حضور دارند و ورزشکاران قدری نظیر تیزتک و سعیدی که مدال برنز سامبو در جاکارتا را به خود اختصاص داده و قاسم باغچقی نیز مدال طلا جودو آسیا را از آن خود کرده همگی مزید بر علت بالا بودن سطح کیفی این مسابقات است.

وی یادآور شد: 22 اسفند ماه هفته پایانی و دور برگشت این مسابقات در تهران پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به قضاوت داوران بین المللی به خاطر بالا بودن حساسیت مسابقات، افزود: 5 داور بین المللی از استان‌های خراسان شمالی و رضوی، مازندران و تهران قضاوت مسابقات را بر عهده دارند.

به گفته وی ۲۰ مرداد ماه سال آینده مسابقات بین المللی کوراش به همراه کمپ بین المللی فدراسیون جهانی کوراش به میزبانی استان را پیش رو خواهیم داشت.

وی ضمن تأکید بر این مطلب که زیرساخت‌های استان جهت برگزاری میزبانی نظیر سالن و هتل ضعیف است اظهار کرد: با وجود علاقه مندان کوراش و جودو و رغبت فدراسیون جودو و کوراش باعث میزبانی این مسابقات به خراسان شمالی رسید.

وی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی انجمن کوراش به قهرمانی جوانان آسیا در تایلند و قهرمانی جهان در کره جنوبی اشاره کرد و افزود: در هر دو تیم جوانان و بزرگسالان قطعاً شاهد حضور نمایندگان استان خواهیم بود.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.