سرویس ورزشی | کد خبر: 31990
تاریخ انتشار: 1397/12/05 - 11:25:08

درحاشیه ی انتقال سیاه جامگان ابومسلم خراسان از مشهد به خراسان شمالی

قرارداد با سیاه جامگان چه رنگی خواهد بود؟

ما دوست داریم نگاهی خوشبینانه به این قضیه داشته باشیم و فرض بر این بگیریم که این انتقال سراسر منفعت باشد اما روشن بودن ماجرا در امروز بهترازدویدن مبهم در فرداست .
قرارداد با سیاه جامگان چه رنگی خواهد بود؟,

پنجشنبه گذشته خبری در خبرگزاری فارس با این مضمون منتشتر شد: سیاه جامگان ابومسلم به خراسان شمالی منتقل می شود.

متن کامل مصاحبه را که با حمید قاسم زاده دبیر هیات فوتبال انجام شده را در زیر بخوانید؛

حمید قاسم‌زاده در مصاحبه با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به رایزنی‌های انجام‌شده با مالک تیم سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان جهت انتقال امتیاز به خراسان شمالی اظهار کرد: مالک این تیم چندی پیش با حضور در خراسان شمالی و دیدار با مسئولان شهری بجنورد و همچنین استاندار از تصمیم خود جهت انتقال تیم سیاه‌جامگان ابومسلم به خراسان شمالی خبر داده بود.

وی از قطعی شدن حضور این تیم به نام خراسان شمالی در لیگ دسته دو فوتبال کشور خبر داد و افزود: پیش از انتقال کامل امتیاز این تیم به خراسان شمالی، آکادمی تیم سیاه‌جامگان ابومسلم در بجنورد تأسیس‌شده و پس‌ازآن نیز اقدامات لازم برای حضور در لیگ دو انجام می‌شود.

دبیر هیات فوتبال خراسان شمالی از استقبال استاندار و مسئولان شهری بجنورد تمجید کرد و گفت: قول‌هایی که مسئولان استان به مالک این باشگاه دادند و وجود زیرساخت‌های مناسب ازجمله دو مجموعه چمن مصنوعی و استادیوم ۱۵ هزارنفری در بجنورد، مالک این باشگاه را بسیار راضی و راغب جهت حضور در بجنورد کرد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب بومی برای استفاده در این تیم تصریح کرد: استفاده از بازیکنان بومی خراسان شمالی که در سطح لیگ دو هستند بسیار حائز اهمیت بوده و این امکان در آینده نزدیک جهت حضور در تیم سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان ایجاد می‌شود.

محمدرضا عباسی مالک این باشگاه نیز جدیت مسئولان خراسان شمالی برای تیم داری را حائز اهمیت دانست و گفت: انتقال امتیاز باشگاه در مسیر دریافت مجوز کمیسیون ماده پنج بوده و مسئولان استان اقداماتی برای تسریع کسب مجوز فعالیت در استان خراسان شمالی انجام داده‌اند و حضور تیم در رقابت‌های لیگ دو فصل آینده قطعی است.

ابتدا بدانید که تیم سیاه جامگان ابومسلم خراسان تیمی ریشه دار در مشهد است و در سالهای اخیر در لیگ برتر کشور بود. تیمی که در ادامه حضورش در لیگ برتر، سال گذشته به لیگ دسته یک سقوط می کند و بنا بر ادعای مالک باشگاه بدلیل مشکلات مالی از حضور در لیگ دسته یک انصراف می دهد. طبق قوانین فدراسیون فوتبال، برای تیم های انصرافی از لیگ، دوپله سقوط در نظر گرفته می شود، با این اوصاف تیم سیاه جامگان به لیگ دسته سه سقوط کرده است!

حال این تیم با این شرایط به خراسان شمالی منتقل شده و سوال مهم این است که این انتقال با چه شرایطی انجام شده و چه سودی برای استان خواهد داشت؟

اتفاقیه در گفتگوی تلفنی با حسین جعفر زاده رییس هیات فوتبال استان به دنبال جواب این سوال است.

جعفر زاده در خصوص این سوال که این انتقال با چه هدفی انجام شده و جزئیات این انتقال چیست گفت: با توجه به ظرفیت استان و امکاناتی که در اختیار داریم و صحبت هایی که با شهردار و شورای شهر و استاندار داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که یک تیم در لیگ دسته دو کشور داشته باشیم.جعفرزاده گفت این انتقال قطعی است و مالک باشگاه در حال ثبت شرکت خود در استان می باشد او از گفتن جزئیات این انتقال سر باز زد و حتی اظهار بی اطلاعی کرد و همه چیز را به آینده موکول کرد.

به گفته جعفر زاده، عباسی مالک باشگاه به واسطه ی هزینه سنگین تیم داری در لیگ و عدم حمایت مسئولین شهری مشهد از حضور در لیگ دسته یک انصراف داده و در حال حاضر بدون هیچگونه فعالیتی برای سرمایه گذاری و حمایت مسئولین استان خراسان شمالی به بجنورد آمده است.

سوال این است که این انتقال چه نفعی برای استان دارد؟ چند درصد از سهم باشگاه نصیب استان می شود؟ استان تا چه حد می تواند در این پروژه دخل و تصرف داشته باشد؟ مالک باشگاه چه هدفی را در خراسان شمالی دنبال می کند؟ زدن آکادمی در استان چه آورده ای برای عباسی دارد و مسئولین چه قول هایی برای حمایت به ایشان داده اند؟ چه ضمانتی است که سیاه جامگان پس از صعود به لیگ های بالاتر غزل خداحافظی را از استان ما نخواند و خراسان شمالی بماند و حوضش!؟

همه اینها در شرایطی است که خراسان شمالی خود دو تیم در لیگ دسته سه دارد و چشم آنها نیز به دنبال حمایت همین مسئولین استان است.

تیم پیام انتظار خراسان شمالی سال گذشته در آستانه صعود به لیگ دسته دو و فقط با کسب یک تساوی مقابل تیم سیرجان می توانست جشن صعود بگیرد ولی با 18 ساعت اتوبوس سواری به فاصله 16 ساعت مانده به شروع بازی به سیرجان رسید و یک برصفر مغلوب شد و از صعود باز ماند.

شاید شهردار و شورای شهر و استاندار جدید ما نمی دانند که ما چنین تیم هایی داریم که به فکر حمایت از تیم غیربومی افتاده اند؟!

چیزی که مسلم است مردم به تیم ریشه دار شهر و دیار خود می بالند نه به تیم های انتقالی! نمونه بارز آن در سالهای 86 و 87 با انتقال پاس به همدان و صبا به قم رخ داد که اکنون باید آنها را در لیگ های دسته سه بیابید! اتفاقی که در سال 94 در شرف رخ دادن برای تیم نفت به اراک بود وآن شوی نماینده مجلس اراک برای رای آوردن در انتخابات مجلس!

علی ایحال ما دوست داریم نگاهی خوشبینانه به این قضیه داشته باشیم و فرض بر این بگیریم که این انتقال سراسر منفعت باشد اما روشن بودن ماجرا در امروز بهتر از دویدن مبهم در فرداست.

از آنجا که فوتبال علاقه مندان زیادی دارد و بخش اصلی آن تماشاگران و فوتبال دوستانی هستند که قرار است از تیم حمایت کنند، کانال های ارتباطی زیر جهت ثبت و انتشار نظر علاقه مندان و صاحب نظران در اختیار قرار می گیرد.

انتهای خبر/ وحیدی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.