سرویس ورزشی | کد خبر: 31993
تاریخ انتشار: 1397/12/06 - 09:00:14

پیرامون ابهامات از انتخابات روسای هیئت‌های ورزشی استان

انتخابات روسای هیأت های ورزشی استان صوری است؟

انتخاب روسای هیأت های ورزشی گاه با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شود و ابهاماتی ذهن کاندیداهای مجمع را درگیر می‌کند که گاهی به حق و گاهی به ناحق به مسئولان ورزشی استان بر می‌گردد؛ قوانین دست و پا شکسته‌ای که مسئولان ورزشی استان مجاب به رعایت آن هستند و اعتراض کاندیداها نیز به دنبال انتخابات تا حدودی مجمع را زیر سؤال می‌برد.
 انتخابات روسای هیأت های ورزشی استان صوری است؟,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ به گفته برخی ورزشی‌ها، اکثر مجامع تعمداً به صورت تک کاندیدا برگزار می‌شود و چیدمان اعضای مدعو برای رأی گیری طوری طراحی شده که به نفع کاندیدا باشد و از سویی برخی عوامل گرایش سایرین را برای استقبال از کاندید شدن کمرنگ می‌کند.

به گفته برخی، انتخاب کاندیدا و اعضا توسط مسئولان ورزش گزینشی است و عوارض تک کاندیدا بودن مجمع، دامن‌گیر هیأت های ورزشی می‌شود و ورزش منفعل خواهد شد.

یکی دیگر از ورزشی‌ها اعتقاد دارد افرادی در منصب مدیریت هیأت ها هستند که توان اجرایی ندارند و ضرر اصلی این جریان متوجه ورزشکاران می‌شود.

 پاسخ مدیر کل و معاون توسعه ورزش استان نیز به گلایه ورزشی‌ها دندان شکن است اما گفته‌های ورزشی‌ها نیز چندان بی‌ربط نیست و می‌شود برای پیشگیری از اعتراضات تدبیر اساسی صورت گیرد، گرچه از بین رفتن منافع برخی افراد از مهم‌ترین عواملی است که به بی نظمی در مجامع دامن می‌زند و از سویی نداشتن اطلاعات از قوانین مجامع و ... نیز بار برگزاری چنین جلساتی را برای مسئولان ورزشی سنگین می‌کند.

به عنوان مثال حضور نماینده داوران در مجمع، طبق قانون داورانی که در سال جاری سوت زده‌اند دعوت می‌شوند و این در حالی است که مثلاً 10 داور در سال جاری سوت زده، انتخاب برترین، اصلح‌ترین و به ‌روزترین داور کار دشواری است و این امر نمونه اختلافات و گلایه‌های ورزشی‌هایی است که دغدغه خود را به دفتر روزنامه اتفاقیه آوردند.

مجامع با حضور رئیس فدراسیون ورزشی به عنوان رئیس مجمع، مدیر کل ورزش، نماینده ورزشکاران، مربیان، داوران، باشگاه داران و نماینده شهرستان‌ها پیگیری می‌شود و انتخاب این اعضا گلایه کاندیداهایی است که گاها در این مجمع رأی آورده و کسانی که رأی نیاورده‌اند.

مدیر کل ورزش خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ما به ورزشی‌ها از سویی حق می‌دهد و می‌گوید: گلایه‌هایشان گاهی به جاست اما ما ناچاریم طبق قوانین فدراسیون عمل کنیم و پیش از برگزاری مجمع، اسامی را به فدراسیون ارسال و آنها طبق قانون تمامی عوامل را بررسی کنند.

کوروش بهادری اظهار می‌کند: طی فراخوانی که زده می‌شود هر کسی که شرایط حضور در مجمع را دارد می‌تواند کاندید شود و در کمیته برگزاری مجامع، اعضای مجمع بر اساس قانون انتخاب می‌شود مثلاً نماینده ورزشکاران «مقام آور سال» و نماینده داوران، داوری که در سال در رقابتی سطح بالا سوت زده‌اند که از این افراد اصلح‌ترین، به روزترین و بهترین‌ها انتخابشان به سختی انجام خواهد گرفت و گلایه‌ها سر همین امر است.

معاون توسعه ورزش استان نیز در تکمیل گفته‌های مدیر کل از بین رفتن منافع برخی‌ها را از عواملی ذکر می‌کند که سبب ایجاد چالش می‌شود.

بروحی تاکید می‌کند: عموماً کاندیداهایی که در مجمع رأی نمی‌آورند حاشیه‌هایی ایجاد می‌کنند که اگر مثلاً فلان مربی که سال‌ها فعالیت کرده دعوت می‌شد رأی می‌آورد اما ما مجاب به رعایت قوانین هستیم.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.