سرویس ورزشی | کد خبر: 32024
تاریخ انتشار: 1397/12/08 - 10:12:39

جذب و تعدیل پر حاشیه 17 نیروی ورزش و جوانان

اداره کل ورزش و جوانان استان مهرماه بدون برگزاری آزمون اقدام به جذب 17 نفر نیرو کرده بود که با ورود دستگاه نظارتی بعد از سه ماه مجبور به تعدیل تعدادی از آنها شد، حق الزحمه آنها هنوز پرداخت نشده و 4 نفر از آنها نیز تعدیل نشده و هنوز مشغول به کار هستند.
جذب و تعدیل پر حاشیه 17 نیروی ورزش و جوانان,

اوایل مهر ماه بود که خبر جذب ۱۷ نیرو بدون برگزاری آزمون در ورزش و جوانان ناراحتی بسیاری را برانگیخت؛ نیروهایی که قراردادی و شرکتی بودند و شروع کارشان حاشیه‌های بسیاری داشت. بسیاری از ورزشکاران برای اعتراض جلوی در ورزش و جوانان تجمع کردند و خواستار رعایت قانون در جذب افراد شدند، اما کار از کار گذشته بود و شروع به کار شدند؛ سه ماه کار کردند اما بعد از سه ماه تعدیل شدن آنها، آب سردی بر روی آتش بود.

بهزاد وحدانی از ورزشکاران مقام آوری است که قبل جذب این ۱۷ نفر وارد ورزش و جوانان شد؛ پیش از این گلایه‌های بسیاری در رسانه‌های متعدد برای اشتغالش داشت و در نهایت بهمن ماه ۹۶، با خیال راحت سرکار آمد تا بدون دغدغه در جاکارتا روی مسئولان ورزش و جوانان را سفید کند اما متأسفانه عدم کسب عنوان این ورزشکار زمینه‌ای شد تا همراه ۱۷ نفر نیروی شرکتی تعدیل شود.

وحدانی از مسئولانی که وعده اشتغالش را دادند و به محض پایان رقابت‌ها پشتش را خالی کردند گلایه دارد.

بهزاد وحدانی می‌گوید: دو بار برای وطنم از رقابت با نمایندگان رژیم صهیونیست خودداری کردم. چطور نمی‌توانند برای استخدام ورزشکاران مقام آوری مثل ما اقدام قانونی داشته باشند، این‌ها همه بهانه است و مسئولان باید فکری کنند.

از سوی، دیگر کارمند تعدیلی این اداره که اتفاقاً ورزشی هم نیست از سه ماهی که بدون دریافت مبلغ کار کرد و تعدیل شدنش اشک خانواده‌اش را درآورد گلایه دارد.

کارمند تعدیلی دیگری که حاضر نیست نام خود را ذکر کند از مسئولان می‌خواهد برای روی کار آمدن دوباره‌اش، اقدامات قانونی از سوی مسئولان هر چه سریع‌تر اتخاذ شود.

مدیرکل ورزش و جوانان در گفت و گو با خبرنگار ما ابراز امیدواری کرد که با پیگیری‌های بسیاری که در حال انجام است زمینه جذب قانونی این کارمندان مهیا شود.

کوروش بهادری گفت: سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه‌ای با این اداره کل در جهت جذب ۱۷ نیروی شرکتی منعقد و اعتبار موردنیاز را مصوب نمود، شرکت خدماتی در مناقصه شرکت کرد و در قالب شرکت خدماتی و حفظ و نگهداری مجموعه‌های ورزشی نیرو جذب کردیم، اما با ورود دستگاه‌های نظارتی جذب نیروها با مشکل مواجه شد و طی بررسی اعلام کردند این اقدام غیرقانونی است و باید طبق قانون با برگزاری آزمون اقدام به جذب نیروها کنیم.

به گفته بهادری تلاش و پیگیری‌های بسیاری انجام شد ولی تاکنون موفق نشده‌اند نیروهای تعدیلی را طبق قانون سر کارشان برگردانند.

وی در خصوص درخواست بهزاد وحدانی ورزشکار خراسان شمالی که کارنامه پر برگ و باری دارد نیز افزود: قبل جاکارتا بهزاد وحدانی را دعوت به کار کردیم تا بدون دغدغه در جاکارتا صاحب عنوان شود و طبق قانون شرایط استخدامش مهیا شود. اما در مرحله نخست از ادامه رقابت‌ها بازماند و طی ۱۱ ماه گرچه حضور فیزیکی چندانی نداشت، حق الزحمهاش پرداخت شده و سایر کارمندان نیز طبق قرارداد حق الزحمه مدت فعالیشان پرداخت می‌شود، اگر تابه حال پرداخت نشده به خاطر این است که پیگیر بودیم مجدداً سرکار برگردند و هم اکنون تلاش داریم برابر قانون جذب این نیروها محقق شود.

وی در پاسخ به این سؤال که تمامی نیروها تعدیل نشده و هنوز ۴ نفری در اداره مشغول هستند افزود: بنا به نیاز ناچار شدیم از حضور تعداد محدودی به صورت پاره وقت استفاده کنیم که برای آنها نیز مشکل و حواشی بسیاری ایجاد کرده‌اند که می‌توانیم آنها را نیز تعدیل و از بیرون کارگر بگیریم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های بسیاری که در حال انجام است طبق قانون دعوت به کار این افراد محقق شود.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.