سرویس حوادث | کد خبر: 32048
تاریخ انتشار: 1397/12/12 - 09:37:11

کاهش تعداد فوتی‌های ناشی از گارگرفتگی در استان طی امسال

مدیر کل پزشکی قانونی خراسان شمالی از فوت پنج نفر در استان بر اثر گاز گرفتگی در طی هفته گذشته خبر داد.
کاهش تعداد فوتی‌های ناشی از گارگرفتگی در استان طی امسال,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ بابک سلحشور با اشاره به اینکه در طی هفته گذشته شاهد مرگ پنج نفر که شامل یک مرد، دو زن و دو کودک در استان بودیم، اضافه کرد: علاوه بر این از ابتدای سال جاری تاکنون 9 نفر به علت مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه این آمار نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اظهار کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 20 نفر بوده است.

سلحشور در رابطه با نکات ایمنی مهمی که باید در نظر گرفته شود، به ایسنا تاکید کرد: انتها تمام دودکش ها باید حداقل یک متر از سطح بام و یک متر از دیوار جانبی بام فاصله داشته و دارای کلاهک مخصوص باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی عنوان کرد: شیب لوله های افقی در داخل واحدها باید مثبت(روبه به بالا) و ارتفاع عمودی لوله ها در بیرون حداقل سه برابر طول افقی آن باشد.

به گفته وی در صورتی که از بخاری های گاز سوز در منازل استفاده می شود حتما مختصر تهویه از طریق درب و پنجره در فضا باید وجود داشته باشد و از درزبندی و بستن منافذ خود داری شود.

وی در رابطه با اینکه در ایام نوروز مردم به سفرهای نوروزی می روند، تاکید کرد: در هنگام خروج از خانه حتما شیر اصلی گاز باید بسته باشد تا از ایجاد حوادث ناگوار جلوگیری شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.