سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 32110
تاریخ انتشار: 1397/12/20 - 09:08:01

ثبات توزیع مرغ 11 هزار و 500 تومانی در بازار؛

خریدار «مردم» راضی / فروشنده «مردم» ناراضی

در پی نوسانات قیمت‌ها و در شمار آن مرغ، و اختلافی که بین قیمت مصوب دولتی و قیمتی که توسط فروشندگان مرغ عرضه می‌شد وجود داشت، مسائل و مشکلات زیادی پدید آمد که گلایه‌های زیادی را برانگیخت.
خریدار «مردم» راضی / فروشنده «مردم» ناراضی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، مردمی که در گروه خریداران بودند از اینکه چرا دولت قیمت مصوب را 11500 تومان اعلام کرده اما آنها با اختلاف قیمت فاحشی این کالا را می‌خرند شاکی بودند. این موضوع تا بدانجا پیش رفت که استاندار خراسان شمالی در پی جلساتی که با دستگاه‌های ذی‌ربط داشت نتیجتاً به یکی از خبرگزاری‌های استان گفت: تمام فرآیندها و مسیر این کار در جلسات مختلف انجام شد و از روز شنبه مقرر شد که این قیمت به‌صورت تک نرخی در بازار سطح استان ارائه شود.

محمدعلی شجاعی این اقدام را در پی بررسی‌های انجام‌شده از مبدأ تولید مرغ تا عرضه دانست و افزود: قیمت در تمام این مسیر و برای هر بخش تعیین‌شده و با توجه به دستوراتی در راستای عدم خروج مرغ گرم از استان و همچنین عرضه بیش از مصرف روزانه مردم شهرستان‌ها در بازار نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای عرضه هر کیلوگرم مرغ تعیین‌شده است.

او همچنین تأکید کرد که تلاش تمام مجموعه‌ها در این راستا برای تثبیت قیمت مرغ در روزهای انتهای امسال است.

در راستای این تثبیت قیمت که از روز شنبه شروع شد در کمتر از 24 ساعت انتقاد گروهی دیگر از مردم را در برداشت که در گروه فروشندگان این کالا هستند. فراموش نکنیم که این قشر نیز از همین طریق امرارمعاش می‌کنند و باید سود فروش محصول را به عنوان درآمد روزانه خود برای امورات زندگی هزینه کنند، آن‌هم با این قیمت‌های فضایی اجاره مغازه و خانه و ....

 مرغ ۱۱۵۰۰ تومانی نایاب و مشکلاتی که فروشندگان را آزار می‌دهد

یکی از فروشندگان مرغ در بازار بجنورد در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرده است: امروز فقط ۲ سبد مرغ ۱۱۵۰۰ تومانی به من داده‌اند و با احتساب قیمت خرید که ۱۱۲۰۰ تومان است در هر کیلو فقط ۳۰۰ تومان سود می‌کنیم.

وی همچنین بیان کرده است: سود فروش یک روز مجموعاً ۱۳۰۰۰ تومان می‌شود. مشخص نیست با این رقم قرار است چگونه امرار معاش کنیم.

حال با این شرایط این سؤال در ذهن شکل می‌گیرد که چرا حتی در یکی از طرح‌هایی که از سوی مدیران اجرایی می‌شود هیچگاه رضایت 100  درصد مردم کسب نمی‌شود؟ مگر مدیران بلندپایه در دستگاه‌های تصمیم گیرنده از نخبگان و دلسوزان این کشور نیستند؟

انتهای خبر/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.