سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 32112
تاریخ انتشار: 1397/12/20 - 09:18:26

خیابان غذا؛ نویدبخش یک نوروز با نشاط در بجنورد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به برپایی خیابان غذا در بجنورد، گفت: این طرح با اجرای برنامه‌های جانبی فرهنگی و هنری در ایام نوروز، علاوه بر ایجاد نشاط اجتماعی، گردشگران را به سوی خود فرامی‌خواند.
خیابان غذا؛ نویدبخش یک نوروز با نشاط در بجنورد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ حبیب یزدان پناه با بیان اینکه خیابان غذا از ویژه برنامه‌های این اداره کل برای استقبال از نوروز است، گفت: در این مکان ترکیبی از غذاهای سنتی و بومی ارائه و فضایی برای حضور خانواده‌ها طراحی شده است.

یزدان پناه با اشاره به اینکه گردشگری غذا امروزه به یکی از ژانرهای سفر و گردشگری در سراسر جهان بدل شده است تصریح کرد: غذاهای سنتی در کنار جاذبه‌های مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری خراسان شمالی، یکی از جاذبه‌هایی است که می‌تواند نظر گردشگران و مسافران را به سوی خود جلب کند.

وی افزود: خیابان غذا در شریعتی شمالی بجنورد و در محل پیاده‌روی مقابل مجموعه مفخم راه‌اندازی می‌شود و ارائه انواع غذاهای محلی، فروش سوغات و صنایع دستی در غرفه‌های در نظر گرفته شده برنامه ریزی شده است.

وی همچنین از برپایی دو سیاه چادر برای پذیرایی از گردشگران و شهروندان بجنوردی خبر داد و گفت: علاوه بر معرفی فرهنگ و آداب رسوم منطقه از طریق این سیاه چادرها، برنامه‌های فرهنگی، هنر، اجرای گروه‌های موسیقی و فروش سوغات و صنایع دستی از دیگر برنامه‌های این طرح است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تأکید بر ایجاد نشاط اجتماعی در محوریت برنامه‌های نوروز، اظهار کرد: در این راستا خیابان غذا از 28 اسفندماه جاری برپا و پذیرای مسافران، گردشگران و شهروندان خواهد بود.

انتهای خبر/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.