سرویس اجتماعی | کد خبر: 32125
تاریخ انتشار: 1397/12/21 - 09:36:50

256 معتاد متجاهر در 3 شهرستان خراسان شمالی جمع آوری شدند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: 256 معتاد متجاهر در شهرستان‌های بجنورد، مانه سملقان و اسفراین در اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر جمع آوری شدند.
256 معتاد متجاهر در 3 شهرستان خراسان شمالی جمع آوری شدند,

احمد ریواده به ایرنا اظهار کرد: اجرای این طرح که از 13 اسفند آغاز شده است، تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در همه شهرستان‌ها اجرا می‌شود افزود: بخشی از جمع آوری معتادان مربوط به گزارش‌های مردمی است که با پلیس گرفته شده است.

ریواده با بیان اینکه 156 معتاد از مجموع معتادان جمع آوری شده ساماندهی شده‌اند، گفت: بقیه این معتادان که وضعیت حادتری دارند، به کمپ ترک اعتیاد ماده 16 منتقل شده‌اند.

وی اظهار کرد: ظرفیت مرکز نگهداری معتادان تا قبل از این 50 نفر بود اما اکنون این رقم افزایش یافته و به 120 نفر رسیده است.

وی در مورد شرایط نگهداری معتادان این کمپ که چندی قبل مورد اعتراض برخی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بود نیز گفت: این مرکز اکنون تجهیز و وضعیت آن بهتر شده است و شرایط فعلی مطابق پروتکل درمان اجباری فراهم است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی افزود: درمان این معتادان اجباری و دولتی و دستگاه قضا مسئول ارجاع این افراد به مراکز اجباری است و دانشگاه علوم پزشکی استان هم بر این امر نظارت دارد.

وی گفت: اکنون امکانات مرکز نگهداری معتادان با ظرفیت آن همخوانی دارد و 125 معتاد در این مرکز نگهداری می‌شوند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.