سرویس اقتصادی | کد خبر: 32126
تاریخ انتشار: 1397/12/21 - 09:38:35

قیمت گوشت قرمز کیلویی ۵ هزار تومان کاهش یافت

رئیس اتحادیه صنف مرغ فروشان و قصابان بجنورد گفت: پس از ورود دادستان بجنورد به مسئله مقابله جدی با خروج غیر مجاز دام از استان خراسان شمالی، این اقدام ضرب الاجلی دادستان موجب شد که قیمت دام زنده و گوشت قرمز کشتاری در استان به طور میانگین در هر کیلو تا پنج هزار تومان کاهش پیدا کند.
قیمت گوشت قرمز کیلویی ۵ هزار تومان کاهش یافت,

حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه صنف مرغ فروشان و قصابان بجنورد در پاسخ به این سؤال که پس از ورود دادستان به مسئله مقابله جدی با خروج دام زنده از استان از طریق افزایش کنترل مبادی ورودی و خروجی استان، این اقدام ضرب الاجلی چه تأثیری بر قیمت دام زنده و گوشت کشتار شده گذاشته است؟ به عصر اترک اعلام کرد: از ابتدای ماه جاری که این دستورالعمل به طور جدی در استان اجرایی شد، تا به کنون به طور میانگین تا کیلویی پنج هزار تومان از قیمت دام زنده و گوشت قرمز کشتار شده در استان کاسته شده است.

به گفته قاسم زاده، روز یکشنبه قیمت دام سبک زنده در میدان عرضه دام بجنورد کیلویی 40 تا 42 هزار تومان و قیمت لاشه دام سنگین کیلویی 67 تا 68 هزار تومان معامله شد.

وی همچنین افزود: قیمت گوشت قرمز کشتار شده دام سبک در قصابی‌های استان از 100 هزار تومان به 95 هزار تومان کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: گوشت قرمز کشتار شده دام سنگین نرینه به قیمت 90 هزار تومان و ماده نیز 80 هزار تومان به فروش می‌رسد.

قاسم زاده درباره قیمت مرغ نیز عنوان کرد: آشفتگی توزیع مرغ در فروشگاه‌های عرضه مرغ در سطح شهر بجنورد و استان متأثر از آن است که خراسان شمالی اجرای عرضه مرغ با قیمت مصوب کمیسیون تنظیم بازار را عملیاتی کرده اما برخی از دیگر استان‌ها مثل استان تهران اجرای این دستورالعمل را عملیاتی نکرده‌اند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.