سرویس اقتصادی | کد خبر: 32130
تاریخ انتشار: 1397/12/22 - 09:40:27

در حاشیه بالا و پایین شدن قیمت مصوب مرغ، خطاب به مسئولان تصمیم گیرنده؛

معلومِ چکار می‌کنید؟

در ماه‌های اخیر قیمت مرغ تنظیم بازار و مصوب از سمت دولت، 11500 تومان اعلام شده بود اما مردم باید مرغ با این قیمت را با ایستادن در صف تهیه می‌کردند و در غیر اینصورت نیز باید این کالا را 14500 تومان خریداری می‌کردند.
معلومِ چکار می‌کنید؟,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ این ناهماهنگی، در خراسان شمالی اعتراض مردم را در پی داشت تا اینکه در جلسه‌ای با حضور استاندار قرار شد مرغ در بازار با نرخ 11500 به فروش برسد و قیمت بالاتر از نرخ مصوب نیز تخلف به شمار بیاید.

بعد از اجرایی شدن این دستور، یک روز نکشید که فروشندگان و مرغداران از این موضوع شاکی شدند زیرا این قیمت برای آنها ضرر به حساب می‌آمد. مرغداران با بیان اینکه دولت نه جو و نه کنسانتره و نه هیچ سوبسیدی به آنها نداده است از اینکه مرغ‌ها را به زور از کشتارگاه خارج و در سطح استان توزیع می‌کردند گلایه داشتند که به همین منظور مقابل درب استانداری خراسان شمالی نیز تجمع کردند این اعتراض تا به جایی پیش رفت که دیروز هیچ کشتارگاهی مرغ را کشتار نکرده بود و بنا به پرس و جویی که صبح روز گذشته از سطح بازار داشتیم در ساعت 11 تقریباً در هیچ یک از مرغ فروشی‌های مرکز استان مرغ پیدا نمی‌شد.

یکی از مرغ فروشان نیز در گفتگو با ما در حالی که از این وضعیت بسیار گله‌مند بود گفت مرغ را کیلویی 11350 تومان می‌خریم و 11500 تومان می‌فروشیم و ما فقط 150 تومان سود می‌کنیم. پس همان نیاورند بهتر است. این فروشنده با بیان اینکه بعد از تخلیه مرغ در مغازه وزن قابل توجهی از آن خونآبه است بیان کرد: این قیمت گذاری اساساً اشتباه است و با روش زور نمی‌شود مردم را مجبور به انجام کاری کنند.

به هر روی در پی این اعتصاب و عدم کشتار مرغ از سوی مرغداران روز گذشته جلسه‌ای با حضور استاندار خراسان شمالی، مرغداران، اصناف، تولیدکنندگان و مسئولین کشتارگاه‌های مرغ در محل استانداری خراسان شمالی تشکیل شد که به جهت رفع نابسامانی در توزیع گوشت مرغ بود.

در این جلسه با آنالیز جزء به جزء قیمت‌ها در بخش‌های مختلف از مرغداری تا کشتارگاه و ارائه به مصرف‌کنندگان، صحبت‌های تمام اقشار درگیر در این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نهایتاً بعد از گذشت هشت ساعت، مصوب شد که از امروز، گوشت مرغ گرم در سراسر استان خراسان شمالی باقیمت مصوب ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم توزیع شود.

سؤالی که به ذهن نگارنده این مطلب خطور می‌کند این است که چرا تصمیمات مدیران در کمتر از 24 ساعت تغییر کرده و قبل از وقوع مشکل در خصوص تمام جوانب آن چاره اندیشی نمی‌شود؟ زیرا یکی از مسئولان استانداری با قاطعیت به خبرنگار ما اعلام کرده بود که قیمت 11500 تومان تا آخر فروردین تغییر نخواهد کرد! درست است که در آستانه عید مدیریت و کنترل بازار سخت می‌شود اما مسئله این است که مدیر واقعی مدیری است که در شرایط اضطرار و بحران تخصص و دلسوزی خود را نشان داده و اوضاع را به روال طبیعی بازگرداند وگرنه در حالت عادی که توانایی مدیر محک زده نمی‌شود. آیا مدیران ما مرد روزهای سخت نیستند؟

انتهای خبر/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.