سرویس سیاسی | کد خبر: 32132
تاریخ انتشار: 1397/12/22 - 09:45:28

گره اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اسفراین باز شد

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس گفت: اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار در بودجه 97 برای ادامه عملیات اجرایی ساخت راه آهن اسفراین-بجنورد-شیروان با مشکل مواجه شده بود که طی مذاکره با وزیر راه و شهرسازی این مسئله حل شد.
گره اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اسفراین باز شد,

علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی به عصر اترک اظهار کرد: اخیرا استاندار خراسان شمالی همراه با پنج نماینده مردم استان در مجلس دیداری با وزیر راه و شهرسازی داشتند که در این نشست موضوعاتی از جمله ادامه اجرای ساخت  پروژه راه آهن اسفراین-بجنورد-شیروان همچنین ادامه ساخت محورهای جاده ای بجنورد-گلستان، سنخواست-بجنورد و جاجرم-میامی مطرح شدند.

قربانی با اشاره به پروژه در دست ساخت راه آهن اسفراین-بجنورد-شیروان که نیاز به تامین اعتبار دارد، عنوان کرد: در بودجه سال مالی 96 مصوب شده بود که برای ادامه اجرای این پروژه 500 میلیارد تومان اعتبار به صورت ارزی و ریالی اختصاص داده شود اما به علت نقص قانونی تزریق این اعتبار به سرانجام نرسید.

وی افزود: در نشست اخیر، این مسئله مطرح و با پیگیری وزیر راه و شهرسازی این اعتبار اشاره شده به صورت ریالی نیز از طریق بانک صنعت و معدن به این پروژه در بودجه سال مالی 97 حل شد.

 پیشنهاد تهاتر مطالبات پیمانکاران راه بجنورد-گلستان از طریق تسهیلات بانکی

وی همچنین درباره تکمیل پروژه های راهسازی در خراسان شمالی از جمله بجنورد-جنگل گلستان نیز بیان کرد: در حال حاضر پیمانکاران پروژه راهسازی محور جاده ای بجنورد-جنگل گلستان 100 میلیارد تومان از دولت مطالبه دارند و این در حالی است که برای تکمیل عملیات راهسازی این محور هنوز 200 میلیارد تومان نیاز است.

قربانی همچنین خاطر نشان کرد: در بودجه سال مالی 98 نیز برای ادامه اجرای عملیات راهسازی این محور فقط اختصاص 65 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.