سرویس اقتصادی | کد خبر: 32138
تاریخ انتشار: 1397/12/22 - 10:15:46

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور خطاب به فرمانداران:

سیاست را رها کنید، اولویت اقتصاد است

بابک دین‌پرست در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های شیروان و فاروج خطاب به فرمانداران گفت: سیاست را رها کنید و به سیاست تا زمان انتخابات کاری نداشته باشید، اولویت خود را اقتصاد و حمایت از واحدهای تولیدی قرار دهید.
سیاست را رها کنید، اولویت اقتصاد است,

وی با اشاره به اینکه در تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم افزود: مشکل در توزیع این کالاها است نه در تأمین کالا.

دین‌پرست با اشاره به اینکه استان مرزی بدون بازارچه مرزی معنا ندارد، تصریح کرد: در جلسات برگزارشده، دولت مشخص کرد که چه بازارچه‌های مرزی ایجاد و کدام بازارچه‌های مرزی لغو شوند و علاوه بر آن مصوبه‌ای به تصویب رسید که استانداران استان‌های مرزی اگر به این نتیجه رسیدند که استان نیازمند ایجاد بازارچه مرزی مشترک است، وزارت کشور و وزارت خارجه باید پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

وی استان مرزی خراسان شمالی را مورد خطاب قرارداد و گفت: برای ایجاد مواردی همچون بازارچه مرزی در این استان نباید دست روی دست گذاشت و برای ایجاد آن باید فکر کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور همچنین افزود: با پیگیری‌های استاندار خراسان شمالی، خراسان شمالی نیز به شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور پیوستند.

دین‌پرست نرخ سود تسهیلات پرداختی برای سرمایه‌گذارانی که در استان‌های عضو شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور فعالیت اقتصادی داشته باشند را ۵۰ درصد مصوب شورای پول و اعتبار اعلام کرد و ادامه داد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات پرداختی ۱۸ درصد است اما برای سرمایه‌گذاران در استان‌های عضو شورا، ۹ درصد در نظر گرفته شده که 9 درصد از طرف دولت و ۹ درصد از سوی سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود.

در این جلسه تمام واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان‌های شیروان و فاروج حضور داشتند و تمام مشکلات و موانع و واحدهای تولیدی خود را بیان کردند.

دین پرست در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی گفت: هر مانعی در خراسان شمالی برای امر سرمایه‌گذاری فعالیت‌های اقتصادی وجود داشته باشد برای رفع آن با تمام قوا حمایت می‌کنیم.

دین پرست در پاسخ به این سؤال که در سفری که تیرماه سال 97 به این استان داشتید موضوع پیگیری مطالبات تجار این استان از ترکمنستان را مطرح کردید، این پیگیری‌ها به چه نتایجی رسیده است؟ پاسخ داد: این مسئولیت هم از سوی ما و هم از سوی وزارت خارجه وجود دارد که به مطالبات سرمایه‌گذاران رسیدگی کند. اما از آن زمان تاکنون حتی یک نامه در رابطه با اینکه چه میزان مطالبه از سوی تجار این استان در ترکمنستان وجود دارد به ما نرسیده است، با این حال پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

انتها خبر / حیدری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.