سرویس اجتماعی | کد خبر: 32141
تاریخ انتشار: 1397/12/22 - 10:26:43

معاون صنایع دستی استان خبر داد:

عرضه صنایع دستی خراسان شمالی در 20 بازارچه نوروزی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 20 بازارچه عرضه و فروش صنایع دستی برای میهمانان و مسافران نوروزی مهیا می شود.
 عرضه صنایع دستی خراسان شمالی در 20 بازارچه نوروزی,

علی عابدی اظهار کرد: فعالیت این بازارچه ها در قالب 220 غرفه از 27 اسفندماه جاری و در شهرستان های هشتگانه استان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر بازارچه های صنایع دستی، ویژه برنامه های بازدید و کارگاه گردی در شهرها و روستاهای هدف گردشگری برای میهمانان و مسافران نوروزی انجام می شود، عنوان کرد: معرفی و عرضه صنایع دستی در تمام اقامتگاه های بومگردی استان از دیگر برنامه ها است.

معاون صنایع دستی خراسان شمالی تصریح کرد: برپایی این بازارچه‌ها در آشنایی با فرهنگ عشایر، معرفی و عرضه مستقیم صنایع دستی، سوغات و هدایای استان به مسافران و زائران نوروزی و افزایش ماندگاری آنان در شهر‌های استان موثر است.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی و سوغات در این بازارچه‌ها با 10 تا 15 درصد تخفیف عرضه می‌شود، گفت: صنعتگران خراسان شمالی، نوروز 97 در بازارچه‌های صنایع‌دستی استان، موفق به فروش 812میلیون تومانی محصولات خود شدند.

عابدی با بیان اینکه صنایع ‌دستی خراسان شمالی با توجه به‌ حضور قومیت‌های مختلف کرد، ترک، ترکمن، تات و فارس در این استان تنوعی چشمگیر دارد، از صادرات یک میلیارد و 200 میلیون تومانی صنایع دستی استان طی 11 ماهه سال جاری خبر داد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.