سرویس اجتماعی | کد خبر: 32142
تاریخ انتشار: 1397/12/22 - 10:28:56

تهیه ملزومات برای ۴۲ هزار خانوار نیازمند خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۴۲ هزار و ۵۰۰ خانوار نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: کمیته امداد برای تأمین هزینه‌های شب عید خانوارهای تحت حمایت، نیازمند کمک خیران نیک‌اندیش است .
تهیه ملزومات برای ۴۲ هزار خانوار نیازمند خراسان شمالی,

مجید الهی راد، با اشاره به نیازسنجی انجام‌شده از وضعیت خانوارهای مددجوی تحت حمایت این نهاد، بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه امسال تمامی این خانوارها نیازمند ملزومات شب عید در قالب شیرینی، میوه، آجیل و همچنین سبد غذایی هستند .

وی در ادامه به سایر نیازمندی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد این استان اشاره و اضافه کرد: هم‌اکنون شش هزار و ۴۷۵ یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که ۵۶ یتیم و ۳۸۶ فرزند محسنین فاقد حامی هستند که امیدواریم به‌زودی به همت خیران تمامی نیاز این خانوارها مرتفع شود .

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۹۹ خانوار یتیم، فاقد مسکن مناسب هستند که در این بخش بیش از پنج میلیارد تومان بودجه برای ساخت مسکن این خانوارها نیاز است .

وی بابیان اینکه حدود هزار و ۳۰۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج و زمین‌گیر نیز تحت حمایت این نهاد قرار دارند، تصریح کرد: چهار هزار بسته ایزی لایف، ۵۰ تشک مواج و ۱۰ مورد اکسیژن ساز برای مناطق محروم نیازسنجی شده است .

وی یادآور شد: این نهاد در سرفصل‌های اشتغال، درمان، پرداخت کمک‌هزینه معیشت، خرید و ساخت و تعمیرات مسکن، پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج، امور فرهنگی و تحصیلی و پرداخت تسهیلات کارگشایی به مددجویان تحت حمایت خدمات ارائه می‌کند .

وی با اشاره به اینکه توفیق در ارائه خدمات بهتر به نیازمندان مستلزم همکاری و همیاری آحاد مردم نوع‌دوست است، گفت: این نهاد برای یاری‌رساندن به اقشار محروم جامعه، طرح‌های متنوعی را در جهت فقرزدایی و فراهم نمودن زمینه مشارکت مردم در امور نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان با رویکرد اعتمادسازی به مرحله اجرا درآورده است .

شایسته ذکر است: خیران می‌توانند کمک‌های نقدی از طریق شماره‌گیری # ۱*۸۸۷۷ * با کد ۰۵۸ به محرومان کمیته امداد اهدا کنند، همچنین از طریق شماره‌حساب ۰۱۱۱۷۰۸۶۲۰۰۰۱ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۲۷۵ف۱ و یا با مراجعه به سایت کمیته امداد به نشانی www.emdad.ir کمک‌های خود را به مددجویان این نهاد اهدا کنند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.