سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 32146
تاریخ انتشار: 1397/12/25 - 09:34:43

اقوام؛ گنجینه فرهنگ خراسان شمالی هستند نه معضل آن

در جلسه دیدار هنرمندان با استاندار خراسان شمالی، هنرمندان با بیان دغدغه‌هایشان در حوزه هنر به بیان کمبودها و عدم‌حمایت‌ها اشاره کردند.
اقوام؛ گنجینه فرهنگ خراسان شمالی هستند نه معضل آن,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ عباس ناصری یکی از هنرمندان حاضر در جلسه با اشاره به اینکه جشنواره مطبوعاتی که در خراسان شمالی برگزار می‌شود بدون دلیل و بخش کاریکاتور و طنز را در محورهای جشنواره جا نداده است به انتقاد از برگزاری جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما پرداخت و گفت: چه دلیلی دارد که ما با برگزاری جشنواره‌هایی که هزینه میلیاردی دارد پول استان را بیهوده خرج کنیم؟!

حسن روشان شاعر استان نیز در این مراسم عنوان کرد: اقوام مختلف فرهنگ این استان را شکل می‌دهند و گنجینه فرهنگ استان هستند، نه معضل استان و نباید با نگاه‌های سیاسی و امنیتی با آنان برخورد کرد.

وی با بیان اینکه استان خراسان شمالی نیاز به تأسیس پژوهشکده فرهنگی و علمی دارد، گفت: ما در حال حاضر در حال کار و مطالعه بر روی دانشنامه فرهنگ عامه خراسان شمالی هستیم اما به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم دانشنامه را به چاپ برسانیم.

محمدعلی شجاعی پس از پایان صحبت‌های اهالی هنر گفت: هنرمندان از سرمایه‌های تکرار نشدنی جامعه هستند که باذوق هنری خود به زندگی روزمره مردم نشاط و پویایی می‌بخشند.

وی با بیان اینکه هرگز نگاه من و مدیران پیرامونم به اقوام، سیاسی و امنیتی نبوده است گفت: اقوام، فرهنگ کشور را تشکیل می‌دهند و ما هرگز قصدی برای نادیده گرفتن آنان نداریم.

شجاعی با تأکید بر تهیه دانشنامه فرهنگ عامه خراسان شمالی، تصریح کرد: معاون سیاسی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تهیه این دانشنامه، طی برنامه‌ای سه‌ساله اعتبارات موردنیاز را پیش‌بینی کنند.

شجاعی با اشاره به اینکه مسئولان جشنواره مطبوعاتی باید دلیل قانع‌کننده‌ای را بابت تصمیم خود بیان کنند، گفت: آقای حیاتی مسئول رسیدگی به حواشی این جشنواره می‌شوند.

انتهای خبر/ حیدری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.