سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 32148
تاریخ انتشار: 1397/12/25 - 09:46:47

جشنواره نامطبوع مطبوعات خراسان شمالی

در پی گنجانده نشدن بخش طنز و کاریکاتور در جشنواره امسال مطبوعات استان؛ محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی، معاون سیاسی خود را مأمور پیگیری این موضوع کرد.
جشنواره نامطبوع مطبوعات خراسان شمالی,

روزنامه اتفاقیه مراتب شکایت خود به این موضوع را به وزارت ارشاد خواهد برد.

عملکرد خانه مطبوعات خراسان شمالی علامت سؤال بزرگی بود که این روزها به علامت تعجب تبدیل شده است.

هرچند ما دندان توقع خود را از بهره‌مندی از حداقل مزایا کشیده‌ایم اما سکوت در برابر بعضی اعمال خیانت به خود است. رسالت خانه مطبوعات فقط به برگزاری برنامه‌های دانش آموزی دارت و پینگ‌پنگ و فوتبال دستی خلاصه نمی‌شود بلکه خانه مطبوعات باید با ورود جدی از حق رسانه‌های استان دفاع کند.

امسال بخش طنز و کاریکاتور در بخش‌های رقابتی پنجمین جشنواره مطبوعات استان جا نداشت، در صورتی که قبل از برگزاری جشنواره در خصوص این موضوع با مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، معاونین مربوطه وی و مدیران خانه مطبوعات صحبت شده بود.

دو رسانه مکتوب استان از سال گذشته تاکنون در بخش محتوای طنز و کاریکاتور تولیدات قابل توجهی داشته‌اند. روزنامه اتفاقیه از سال گذشته تاکنون حدود 50 کاریکاتور تولیدی به چاپ رسانده و نامش سه سال پیاپی در بزرگ‌ترین جشنواره رسمی مطبوعات جهان و بین رنکینگ رسانه‌های جهان قرار گرفته است که این رویداد افتخار ایران به شمار می‌رود. هفته نامه سیاحت شرق نیز در 30 شماره‌ای که چاپ داشته تاکنون در هر شماره مطالب تولیدی طنز داشته است و عملاً با جا ندادن بخش طنز در این دوره از جشنواره اجحافی واضح صورت گرفته است.

البته حواشی پنجمین دوره جشنواره مطبوعات استان فقط به همین موضوع ختم نمی‌شود. انتخاب دبیر و داوران جشنواره از یک رسانه که بیشتر برندگان امسال نیز از همین رسانه بوده‌اند، اگر به حق هم باشد سؤال‌های زیادی را در ذهن ایجاد می‌کند و این در شرایطی است که وقتی تمام مطبوعات در جشنواره شرکت داشته‌اند دبیر و داور یا باید خارج استانی باشند و یا از تمام رسانه‌های استان در جشنواره، نماینده حضور داشته باشد. علی‌ای حال نوش جان! اما گنجانده نشدن بخش طنز و کاریکاتور که حتی در مورد آن با مسئولان مربوطه صحبت شده بود به دستور استاندار خراسان شمالی از طریق معاون سیاسی وی مورد پیگیری قرار گرفته است و روزنامه اتفاقیه نیز به وزارت ارشاد مراتب شکایت خود را اعلام خواهد کرد.

خالی از لطف نیست که حال که این اجحاف بهانه نوشتن شده است از کارت رفاهی پربار! خبرنگاران که با پیگیری معاونت سیاسی و خانه مطبوعات با مذاکره با ادارات مختلف تهیه شده است نیز یاد کنیم و تقاضا داریم اگر سال بعد بخش طنز در ششمین جشنواره مطبوعات استان وجود داشت، محتوای این کارت را در آن بخش شرکت دهند زیرا بدون شک حائز رتبه نخست خواهد شد! هرماه دو بار استفاده رایگان از استخر و سینما، ورودی رایگان بش قارداش و باباامان، برخورداری از بلیت کنسرت‌های استانی و کشوری با 50 درصد تخفیف به نوبت از سوی خانه مطبوعات با همکاری اداره ارشاد (در صورتی که برگزار کننده اکثر کنسرت‌ها بخش خصوصی است)، استفاده از اردوهای یک روزه آموزشی خانه مطبوعات و چند مورد دیگر از همین قبیل، رفاه نیست و موضوعی نیست که با اسم بزرگ «پیگیری و جلسه» بخواهید به آن بپردازید، آقایان، از اسم درشت شما انتظار ثمر بیشتری می‌رفت.

انتهای خبر / اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.