سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 32149
تاریخ انتشار: 1397/12/25 - 09:48:54

صحبت و جلسات مسئولان در خصوص پتروشیمی خراسان شمالی؛

الوعده وعید!

ماهم خسته شدیم آنقدر که از این پتروشیمی بجنورد نوشتیم. افراد مختلف. قول‌های متفاوت. تفاوت‌های زمانی معنادار. تکنولوژی‌های به روز. سناریوهای ناهمگون و غیره و غیره. در هر برهه زمانی مسئولان وقت موضوعات متفاوتی درباره این پروژه مطرح می‌کردند اما یکی از موضوعات همه آن‌ها یکی بود؛ قول پیگیری و مساعدت هرچه سریع‌تر با این طرح.
الوعده وعید!,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ سال 94 در زمان سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی، طرح GTPP کلنگ خورد و چون اصولاً تحقیق و مطالعه پیرامون طرح‌ها، پس کلنگ زنی آن‌ها آغاز می‌شود حضرات تصمیم به بررسی گرفتند و در نتایج مشخص شد این طرح برای شهر بجنورد و استان خراسان شمالی پربازده نیست.

پس از آن گفتند ما فاز دو پتروشیمی را کلید می‌زنیم که جایگزین مناسبی برای GTPP است. الان چند سالی است که فاز دو در دستور کار است اما باز هم خبرهای خوشی به دست ما نرسیده است. هم اکنون نیز می‌گویند موانع GTPP از میان برداشته شده و احتمال آن وجود دارد تا پس از پیشرفت 70 درصدی فاز دو، GTPP نیز کلید بخورد.

چند روز پیش جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان، استاندار و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. در آن جلسه مقرر شد تا موانع پیش روی فاز دو برداشته شود. با توجه به آن که پتروشیمی دارای 5 سهامدار است و برای اجرای طرح‌ها، می‌بایست نظر آنها مثبت باشد اما در حال حاضر با فاز دو پتروشیمی موافق نیستند.

در جلسه مزبور تصمیم گرفته شد تا عنوان شرکت تغییر کند و به همین سبب به جای آنکه تصمیمات توسط سهامداران گرفته شود، در مجمع عمومی اخذ شده و فاز دو پتروشیمی خراسان شمالی آغاز شود.

همچنین در خصوص GTPP نیز که مشکل آن آب‌بر بودن پروژه است، گفت و گو شد. پس از گفت و گو در این باره معین شد که آب موردنیاز این پروژه از تصفیه فاضلاب بجنورد تهیه شود. حتی آنقدر پیش رفته‌اند که خوراک این طرح را نیز معین کرده و برای تأمین آن با وزیر نفت به نتیجه رسیده‌اند.

ساعت 6 بعدازظهر امروز در تهران جلسه‌ای با عوامل مؤثر در اجرای فاز دو برگزار می‌شود و مسئولان به دنبال آن هستند فاز دو را نهایی کنند.

طبق گفته یکی از حاضرین در جلسه این موضوع تا اواخر فروردین نهایی شده و عنوان اقتصادی‌ترین پروژه پتروشیمی کشور را از آن خود خواهد کرد. حال باید منتظر ماند و دید که این بار مسئولان به وعده خود عمل می‌کنند یا این بار نیز وعده‌ای است برای وعده ‌های دیگر.

انتهای خبر/حمید یزدان‌پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.