سرویس اقتصادی | کد خبر: 32153
تاریخ انتشار: 1397/12/25 - 09:58:14

ساکنان گلستان شهر بجنورد قربانی اختلافات اداری شده‌اند

استاندار خراسان شمالی از قربانی شدن ساکنین گلستان شهر و شهرک الغدیر بجنورد در میان اختلافات اداری راه و شهرسازی و شهرداری بجنورد انتقاد کرد.
ساکنان گلستان شهر بجنورد قربانی اختلافات اداری شده‌اند,

محمدعلی شجاعی در گردهمایی شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای استان خراسان شمالی، اظهار کرد: بروکراسی اداری یکی از عواملی است که مانع از ورود سرمایه‌گذار و بخش خصوصی به استان می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها نباید رقیب بخش خصوصی باشند افزود: شهرداری‌ها باید شرایط را برای ورود بخش خصوصی فراهم کنند و در این راستا خراسان شمالی نمره 8.5 را در حوزه بروکراسی اداری کسب کرده و این در شرایطی است که هر چه این رقم به 10 نزدیک‌تر باشد اوضاع برای ورود سرمایه‌گذار سخت‌تر می‌شود.

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر توزیع عادلانه خدمات در شهر تصریح کرد: اینکه به یک منطقهٔ شهر امکانات بیشتری تعلق بگیرد و به منطقه‌ای دیگر امکانات کمتری، عین ظلم و بی‌عدالتی است. لذا شهرداری‌ها عدالت فضایی را در توزیع خدمات رعایت کنند.

شجاعی در ادامه پسماند را یکی از نداشته‌های مهم استان عنوان کرد و بیان کرد: متأسفانه یکی از نداشته‌های خراسان شمالی پسماند است که نسبت به سایر استان‌ها بسیار عقب هستیم لذا مطالعات عملیات عمرانی و اجرای محل دفن هر چه سریع‌تر باید تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه هزینه‌های جاری شهرداری‌های استان در سال‌های 96 و 97 بسیار بالا بود خاطرنشان کرد: در حالی کف بودجه‌های عمرانی 60 درصد است که سهم بودجه‌های عمرانی شهرداری استان به جز شهرداری آوا، پایین‌تر از 60 درصد است و این نشان‌دهنده بالا بودن هزینه‌های جاری شهرداری‌های استان است.

 استاندار خراسان شمالی با اشاره به این مطلب که در برخی از شهرداری‌ها عده‌ای تنها برای حقوق گرفتن دور هم جمع شده‌اند، تصریح کرد: یکی از معضلات شهرداری‌های خراسان‌شمالی بودجه‌های تعریف شده برای آنهاست. همچنین بعضی از شهرداری‌های استان اوضاع خوبی از نظر نیروی انسانی ندارند چراکه سرانه نیروی انسانی شهرداری‌های استان 156 نفر است در حالی که متوسط کشوری این متغیر 201 نفر است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.