سرویس اجتماعی | کد خبر: 32154
تاریخ انتشار: 1397/12/25 - 10:00:32

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان شمالی:

هزار و ۹۰۰ مددجوی خراسان شمالی تسهیلات اشتغال گرفتند

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان ازجمله اهداف اصلی این نهاد است، گفت: هزار و ۹۰۰ مددجوی این نهاد در استان طی ۱۱ ماه نخست امسال تسهیلات اشتغال پایدار دریافت کرده‌اند.
هزار و ۹۰۰ مددجوی خراسان شمالی تسهیلات اشتغال گرفتند,

مجید الهی راد، به اقدامات اشتغال‌زایی انجام‌شده در ۱۱ ماهه سال ۹۷ اشاره و اظهار کرد: طی امسال هزار و ۹۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از تسهیلات اشتغال‌زایی پایدار کمیته امداد این استان بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: بیش از پنج میلیارد تومان تسهیلات اشتغال طی امسال از طریق صندوق امداد ولایت و حدود ۲۹ میلیارد تومان آن از اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال بند (ب) تبصره ۱۶ به مددجویان تحت حمایت در استان پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی افزود: حدود سه میلیارد تومان از محل تلفیقی و ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل صندوق توسعه ملی به متقاضیان پرداخت‌شده است.

وی یادآور شد: بیشتر تسهیلات پرداختی در بخش‌های دام‌پروری، کشاورزی، خدماتی و تولیدی بوده است.

الهی راد در ادامه مؤلفه‌های استعداد سنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، مشاوره‌های شغلی قبل و حین اجرای طرح و نظارت‌های فنی بعد از ایجاد اشتغال و بازاریابی را از الگوی های مهم اشتغال‌زایی این نهاد عنوان کرد.

وی همچنین به‌پیش بینی بسته‌های تشویقی برای بنگاه‌ها و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: بسته‌های تشویقی نیز برای بنگاه‌هایی که مددجویان کمیته امداد را بکار می‌گیرند، پیش‌بینی‌شده تا بتوانند با حداقل هزینه، نیروی کار موردنیاز خود را جذب کنند.

الهی راد از پرداخت ۲۰ میلیون تومان وام به بنگاه‌های اقتصادی به ازای جذب هر مددجوی کمیته امداد خبر داد و گفت: حداکثر تا سقف پنج نفر، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به بنگاه‌ها پرداخت می‌شود.

وی افزود: مددجویانی هم که در بنگاه‌ها مشغول بکار شوند، در صورت نیاز به آموزش، تمام هزینه‌های آموزشی توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: بر اساس بسته تشویقی تنظیم‌شده، هر بنگاهی که مددجویان کمیته امداد را بکار بگیرد تا دو سال ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما که معادل ۲۳ درصد حقوق و مزایاست توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.