سرویس حوادث | کد خبر: 32164
تاریخ انتشار: 1397/12/26 - 09:37:52

منع ورود چهارشنبه سوری به باباامان و بش قارداش

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: به منظور حفاظت از سرمایه ملی و فضای سبز و جلوگیری از آسیب به مردم، در شب چهارشنبه سوری امکان ورود به پارک باباامان و بش قارداش وجود ندارد.

سردار علیرضا مظاهری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از به کارگیری سه هزار نیروی پلیس و 630 دستگاه خودرو برای ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: 300 نیروی کمکی نیز در کنار پلیس افتخاری در برقراری نظم و امنیت همراه ما هستند.

وی افزود: چهار ایستگاه فصلی باباامان و بش قارداش و دشت و پارک محله‌ای نیز برای این ایام آماده شده و گشت‌های پلیس نیز مرتب در مسیرها تردد می‌کنند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی، کل پرونده‌های جرائم تشکیل شده استان در سال جاری را 71 هزار و 520 فقره اعلام کرد که 9 درصد افزایش داشته و افزود: در تعداد قتل‌ها نیز 32 درصد کاهش داشته‌ایم و سرقت مسلحانه به صفر رسیده است.

وی با اشاره به کاهش 11 درصدی میزان درگیری و نزاع در این مدت، افزود: یکهزار و هشت فقره پرونده کلاهبرداری نیز کشف شد که با دستگیری 707 کلاهبردار 80 درصد افزایش کشف داشته‌ایم.

سردار مظاهری اظهار داشت: امسال هزار و 803 فقره دستگیری در حوزه قاچاق و 50 فقره پرونده زمین خواری و ارتشاء به ارزش 294 میلیارد ریال نیز کشف شده است.

وی گفت: از مجموع دستگیر شدگان 16 هزار و 500 نفر با 94 درصد مرد و مابقی زن هستند که 71 درصد آنها در سنین 25 تا 39 بوده و 97 درصد تحصیلات دیپلم و پایین‌تر داشتند.

وی گفت: در این مدت مقدار 2 تن و 331 کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف شده که افزایش 13 درصدی در میزان کشف و 22 درصدی در دستگیری معتادان داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی یادآور شد: همچنین 37 فقره تصادف درون شهری منجر به فوت با 49 فوتی و نیز 181 فقره تصادف برون شهری با 194 فوتی در محورهای استان داشته‌ایم.

++++ فروشگاه‌های مواد محترقه تا پایان تعطیلات نوروز پلمب می‌شوند

وی همچنین گفت: اماکنی که اقدام به فروش مواد محترقه غیرمجاز کنند تا پایان تعطیلات نوروزی پلمب می‌شوند.

سردار مظاهری تأکید کرد: پلیس با افرادی که بخواهند شادی مردم را در این روزها تلخ کنند، با قاطعیت تمام برخورد خواهد کرد.

وی همچنین از توقیف خودروهای هنجارشکن خبر داد و افزود: نیروهای پلیس برای ایام پایانی سال و آغاز سال جدید در آماده باش کامل هستند و روی همه حوزه‌ها کنترلی ویژه دارند.

وی گفت: هماهنگی با سازمان‌های فرابخشی برای هدایت مردم در فضاهای خاص صورت گرفته و مخالف شادی مردم هم نیستیم ولی اجازه نمی‌دهیم کسی آسایش مردم را بر هم زند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.