سرویس سیاسی | کد خبر: 32165
تاریخ انتشار: 1397/12/26 - 09:40:04

ریاست سازمان صمت استان پس از اتفاقات بسیار مشخص شد؛

اختلاس، اخراج، انتصاب

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان طی چند ماه اخیر و پس‌ازآن اتفاقات غیرقابل منتظره پیرامون رئیس سابق تاکنون دست‌خوش تغییرات قابل‌توجهی شده است.
اختلاس، اخراج، انتصاب,

رئیس سابق این سازمان به اتهام اختلاس از مقام خود خلع شد؛ در عرض چند ساعت اسم وی اعلام ‌شده و حتی به اخبار سراسری نیز رسید. پس‌ازآن دادستان این موضوع را غیراصولی خواند و خواستار حذف اسم وی از سایت‌های مختلف شد. نوش دارو پس از آبرویی که ریخته شد.

رئیس مختلس در تاریخ 10 آبان امسال اخراج شده و چند روز بعد در معارفه استاندار خراسان شمالی شرکت کرد. حتی اخباری مبنی بر انتقال وی به وزارت خانه نیز مطرح شد و همه را سردرگم کرد.

پس از بازداشت وی، قاسم ایزانلو به‌عنوان سرپرست این سارمان منصوب شد؛ حدود سه ماه بعد در تاریخ 13 دی‌ماه، پژمان قربانی از سوی وزارت صمت در یک مراسم درون‌سازمانی به‌عنوان سرپرست این سازمان منصوب شد.

دو روز بعدازاین انتصاب، استاندار خراسان شمالی سرپرست جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را که بدون هماهنگی با استانداری معرفی‌شده بود از جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اخراج کرد. وی گفته بود که این استان صاحب دارد و کسی نمی‌تواند به میل خودش رفتار کند.

استاندار پس‌ازآن اخراج وی از جلسه تأکید کرد که جواب نامه‌های قربانی داده نشود. پس‌ازآن سازمان صمت لنگ در هوا مانده بود تا اینکه دیروز خبر انتصاب رضا فیروزه به ریاست این سازمان منتشر شد.

رضا فیروزه ریاست اتاق اصناف، چند دوره عضویت در شورای اسلامی شهر بجنورد و همچنین مشاور قائم‌مقام وزیر کشاورزی را در کارنامه خود دارد.

فیروزه سازمان صمت را در واپسین روزهای 97 تحویل گرفته و فرصت دارد تا در ایام عید برای جمع‌وجور کردن این سازمان که طی چند ماه اخیر وضعیت خوبی را پشت سر نگذاشته، راهکارهایی بیابد. نظارت بر بازار استان، تدوین برنامه‌های لازم به‌منظور جلوگیری از اتلاف سرمایه‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استان، برنامه‌ریزی به‌منظور ایجاد توسعه و تکمیل واحدهای تولیدی و بررسی‌های فنی اقتصادی و مالی طرح‌های صنعتی استان ازجمله وظایف سازمان صمت است که استان در این برهه زمانی به عملکرد صحیح این سازمان نیاز مبرم دارد.

با تمامی حواشی پیرامون این سازمان و ریاست و صیانت از بازار و اقتصاد استان امیدواریم رضا فیروزه در این سمت کارایی مناسب را داشته و لااقل بیماری بازار استان را درمان کند. موفقیت فیروزه، کامیابی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی است.

انتهای خبر/حمید یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.