سرویس اجتماعی | کد خبر: 32168
تاریخ انتشار: 1397/12/27 - 09:50:29

گل؛ بیشترین مصرف مخدر بین جوانان

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی در نشست با خبرنگاران گفت: بیشترین آسیب اجتماعی که در کشور درگیر آن هستیم مواد مخدر است، تنوع مواد مخدر باعث جذب بیشتر جوانان به این‌سو است و در حال حاضر گل بیشترین مصرف را بین جوانان کشور و استان دارد.
گل؛ بیشترین مصرف مخدر بین جوانان,

سید ابراهیم محجوب، با اشاره به اینکه حاشیه نشینی نیز از دیگر عوامل آسیب‌های اجتماعی است گفت: آسیب حاشیه‌نشینی تنها به مدیریتی شهری وارد نمی‌شود و آسیب به مراکز تولید مراکز مواد غذایی و روستاهاست و تنها به بخش مدیریتی شهری آسیب وارد نمی‌کند.

وی در خصوص طرح نماد که طرح نظام مراقبت‌های ویژه دانش آموزان است گفت: این طرح با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان است وی با بیان اینکه تلاش در این است که اگر دانش آموزی آسیب دیده است تحت پوشش مشاوره‌ای و مراقبتی قرار می‌گیرند و این طرح به صورت آزمایشی در تمام مدارس اسفراین در حال اجرا است.

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی در خصوص اختلافات خانوادگی و زوجینی که قصد جدا شدن از یکدیگر را دارند نیز گفت: عمده علل اختلافات اعتیاد، تجمل‌گرایی، راحت‌طلبی، دخالت منفی والدین و فضای مجازی و مشکلات اخلاقی است.

محجوب در ادامه گفت: در این خصوص زوجین 10 روز باید در کارگاه‌های ما شرکت کنند و پس از آن 3 جلسه به مراکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند و بعد از آن هم در مراکز مشاوره‌ای شورای حل اختلاف، که از 2400 پرونده ارجاع به مراکز مشاوره 328 پرونده منجر به صلح پایدار گشته است.

وی تصریح کرد: میزان سازش‌های بادوام در میان زوج‌هایی که قصد طلاق از یکدیگر را داشته‌اند در سال جاری 13 درصد بوده است این در حالی است که این رقم در سال گذشته 20 درصد بوده است.

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: عفوی که به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب شامل حالا زندانیان شد، منجر به این گشت که یک سوم زندانیان خراسان شمالی آزاد گردند.

وی اشاره کرد:40 % مجرمین استان، مجرمین به مواد مخدر هستند و در این خصوص نیز اردوگاهی در شیروان احداث گردیده است.

محجوب در ادامه گفت: افراد در اردوگاه اسکان داده می‌شوند و در نظر داریم آنان را در خصوص مهارت‌های زندگی و شغلی توانمند کنیم.

وی با اشاره به اینکه سرقت جزء اولین پرونده‌های دادرسی در این استان در سال جاری بوده گفت: بخشی از آن ناشی از وضعیت اقتصادی است.

انتهای خبر/ حیدری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.