سرویس اجتماعی | کد خبر: 32171
تاریخ انتشار: 1397/12/27 - 09:54:50

بازار خراسان شمالی از وجود مرغ اشباع می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: بازار این استان از امروز از وجود مرغ اشباع می‌شود.

مجید پور عیسی در پاسخ به این سؤال که در ابتدای صبح موجودی مرغ موجود در مغازه‌ها به پایان می‌رسد و تعدادی زیادی از افرادی نمی‌توانند نیاز مرغ را تأمین کنند؟ به ایسنا اظهار کرد: طی صبح دیروز به میزان 100 تن مرغ در استان توزیع شده است.

پورعیسی با اشاره به اینکه از امروز 100 تن مرغ دیگر به میزان کلی مرغ توزیع شده طی امروز، افزوده می‌شود، ادامه داد: این به آن معناست که از فردا به میزان 270 تن مرغ طی صبح و بعد از ظهر در استان توزیع می‌شود و همین روند تا فروردین ماه نیز ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: درصدد هستیم آنقدر مرغ در استان توزیع کنیم که بازار از مرغ اشباع شود و دیگر بازار خراسان شمالی این علامت را بدهد که دیگر نیاز به تزریق مرغ مازاد وجود ندارد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سؤال که آیا اتمام توزیع مرغ بعد از یکی دو ساعت ناشی از کمبود توزیع این محصول در بازار است و یا احتکار خانگی مردم؟ اظهار کرد: در گذشته و در شرایط عادی نیاز مردم خراسان شمالی به مرغ 35 تا 50 تن بوده است اما هم اکنون چیزی بیش از آن در بازار توزیع می‌شود و در فاصله زمانی خیلی کوتاهی به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد عدم اطمینان مردم از مرغ و قیمت آن موج روانی ایجاد کرده است و سبب شده تا آن‌ها بیش از نیاز خرید کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی در رابطه با قیمت مرغ توزیعی نیز طی روزهای آینده بیان کرد: مرغ توزیعی تولید داخل استان با رقم 12 هزار و 850 تومان و مرغی توزیعی که از خارج استان تأمین می‌شود نیز با رقم 15 هزار و 200 تومان به فروش خواهد رسید.

 تولیدکنندگان فعال و نوآور مورد حمایت ویژه قرار گیرند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی بر حمایت ویژه از تولید کنندگان فعال و تلاشگر که به نوعی کارآفرینان نوآور هستند، تاکید کرد.

مجید پورعیسی در سی امین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: باید برای تولید کنندگان فعال و حمایت از آنان شرایط استثنایی را تعریف کرد، زیرا این افراد ثابت کرده‌اند که به خوبی می‌توانند بازار فروش محصولات خود را در دیگر کشورها بیابند و در حوزه صادرات موفق عمل کنند.

وی افزود: دولت در قالب این کارگروه به دنبال حل مشکلات تولید است و مصوبات آن نیز از سوی همه دستگاه‌های اجرایی لازم الاجراست.

در ادامه این نشست، مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه‌های تسهیلات سرمایه در گردش، سازمان تأمین اجتماعی، آب منطقه‌ای استان، اداره کل امور مالیاتی و بانک‌های عامل مورد بررسی و اتخاذ تصمیم گیری قرار گرفت.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.