سرویس اجتماعی | کد خبر: 32172
تاریخ انتشار: 1397/12/27 - 09:58:12

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی:

عشایر اجازه خروج دام از استان را ندهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: عشایر استان اجازه ندهند عده‌ای با خروج و فروش دام مولد به اقتصاد منطقه آسیب بزنند.

ولی ا... حیاتی در جمع عشایر استان در منطقه قشلاقی مراوه تپه استان گلستان افزود: افرادی به عنوان دست نشانده دشمن عمل کرده و با سوء استفاده از شرایط، قصد ایجاد اختلال در وضعیت اقتصادی را دارند.

وی نقش تاریخی عشایر در حفظ کیان کشور را بی بدیل و ستودنی خواند و گفت: تاریخ عشایر با استکبارستیزی عجین شده و عشایر کرد شمال خراسان در حملات روس‌ها و جلوگیری از پیشروی و نفوذ دشمنان به این منطقه نقشی مؤثر داشته‌اند.

وی توجه جدی به عشایر را از اولویت‌های دولت دانست و افزود: برای حل مشکلات عشایر استان در مناطق قشلاقی، اعتبارات ویژه در بودجه سال آینده اختصاص خواهد یافت.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی همچنین در دیداری با همتای خود در استان گلستان، بر همکاری دوجانبه برای ارتقای توانمندی‌های زنان عشایر تاکید کرد.

حیاتی افزود: این توانمندسازی باید با اولویت توسعه صندوق‌های خرد زنان عشایر، گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زنان، ارتقای سطح سلامت و بهداشت زنان عشایر و آموزش دختران بازمانده از تحصیل این قشر باشد.

 20 میلیارد ریال به هنرمندان خراسان شمالی پرداخت می‌شود

وی اعلام کرد: 20 میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به اهالی فرهنگ و هنر استان در سال آینده منظور شده است.

ولی ا... حیاتی گفت: این اعتبار با دستور استاندار از محل ردیف کمک‌های فنی و اعتباری و تبصره 18 قانون بودجه سال 97 تأمین خواهد شد.

وی افزود: در نشست اخیر اصحاب فرهنگ و هنر با نماینده عالی دولت در استان، یکی از درخواست‌های اصلی این قشر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بود.

وی گفت: پس از این نشست، استاندار دستور تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات به این قشر را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان داد.

حیاتی اضافه کرد: امروز در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر استان، در خصوص چگونگی بهره مندی هنرمندان از این تسهیلات تصمیم گیری شد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.