سرویس اجتماعی | کد خبر: 32182
تاریخ انتشار: 1397/12/28 - 09:47:02

هواپیمایی ماهان 5 پرواز نوروزی بجنورد را لغو کرد

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: شرکت هواپیمایی ماهان پروازهای خود به مقصد بجنورد را در روزهای دوم، پنجم، نهم، دوازدهم و پانزدهم فروردین ماه سال 98 لغو کرد.

سیدمهدی رزاز یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت مزبور برنامه پروازی روزهای جمعه و دوشنبه 2 هفته نخست فروردین آینده خود به بجنورد را ملغی اعلام کرده است.

وی افزود: این شرکت هواپیمایی علت لغو این پروازها را ذکر نکرده است.

به گزارش ایرنا، عمده مسافران فرودگاه بجنورد مدیران و کارشناسان دستگاهها و استادان دانشگاهها هستند، که این وضعیت موجب می شود پروازهای این فرودگاه در روزهای تعطیل، به ویژه در ایام نوروز، با کمبود مسافر رو به رو شود.

از سویی نزدیکی مرکز استان خراسان شمالی با فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، که با روزانه بیش از 180 پرواز، دومین فرودگاه پرترافیک کشور شناخته می شود، بخشی از مسافران فرودگاه بجنورد را به مشهد سوق می دهد.

اکنون فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی مشغول فعالیت است و دارای یک باند به ابعاد 4200×45 متر، اپرون به ابعاد 245×118 متر، تاکسی وی عمود به ابعاد 23×120 متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت یکهزار و 700 متر مربع و ترمینال جدید به مساحت چهار هزار و 600 مترمربع است.

به گزارش ایرنا 10 هزار و 874 مسافر در 9 ماهه امسال از طریق پروازهای این فرودگاه جابه جا شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال 57.9 درصد کاهش نشان می دهد.

هم اکنون شرکت ماهان در فرودگاه بجنورد در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه و شرکت تابان نیز در روزهای یکشنبه و سه شنبه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران پرواز دارند.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر 700 کیلومتر و تا مشهد 250 کیلومتر است.

در این استان مجتمع های بزرگ صنعتی و تولیدی نظیر پتروشیمی خراسان، آلومینای جاجرم، فولاد اسفراین و کارخانه قند شیروان فعالیت دارند که مدیران و کارشناسان این واحدهای صنعتی همواره در حال تردد بین بجنورد و تهران هستند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.