سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 7002
تاریخ انتشار: 1394/12/19 - 11:48:18

اتفاقیه بررسی می کند؛

پیدا و پنهان شهرداري و شوراي شهربجنورد

روابط شورای شهر و شهرداری بجنورد برای مدتی به تاریکی کشیده شده بود که نهایت این کش و قوس های چندین ماهه در نهایت به استعفای براتیان از سمت شهردار بجنورد کشیده شد.
پیدا و پنهان شهرداري و شوراي شهربجنورد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه ،با این اتفاق رخ داده عده ای از مردم حق را به شورای شهر و عده ای نیز حق را به شهردار می دهند. روزنامه اتفاقیه نیز بر اساس رسالتی که برعهده دارد و همچنین رعایت بی طرفی و آگاه سازی مردم قصد دارد میان موافقان ومخالفان  اقدام به برگزاری مناظره نمايد. بديهي است  مطالب مطرح شده بدون کلمه ای تغییر در روزنامه منعکس خواهد شد. همچنین در این راستا شهرونداني که قصد انتشار یادداشت پیرامون این موضوع دارند نیز می توانند مطالب خود را به تحریریه روزنامه ارسال کنند تا با نام خودشان در روزنامه به چاپ برسد.

بجنورد، شهر بدون متولی

آب مظهر پاکی است ولیکن توقف زمانی- مکانی آن، باعث فساد و تعفن می گردد، در صورت بررسی اسناد تصویری، در ارتباط با سالیان متمادی گذشته ، بر همگان هویدا خواهد گردید که فضای شهری بجنورد علیرغم جابجائی و تغییر افراد بظاهر متولی و دلسوز، هیچگونه تغییر و دگرگونی را در خود حس ننمود که این امر واجد نتایج نامطلوبی در طی ادوار گذشته بود که از جمله اهم آنها عدم رغبت به سرمایه گذاری حتی توسط متمولین شهری بود ولی اخیراً با حضور پرشور فردی بنام براتیان ، با رقه های امیدی در دل مردم بجنورد شکوفا گردید و برشهر بجنورد نیز برات شده بود که براتیان قدرت و تخصص ایجاد تحوّل را در خود حس نموده و بر این عرصه قدم نهاده ولی متأسفانه افرادی که دارای اعتماد عمومی برخواسته از آراء همین مردم بودند مدتهاست که بنا را بر ناسازگاری با این شخصیت نهاده و بنابر دلائلی که هیچکدام از ادله ظاهرالصلاح ایشان برای مردم مهم نیست ، با صراحت تمام، بالاخره موفق گردیدند که سیر قهقرائی را مجدداً در تاریخ آتیه  بجنورد رقم بزنند و امروز پای کوبان بر جشن پیروزی خود و نابودی شهر خیمه گاه برپا نموده اند قطعاً اعمال اینچنینی گروه5+3 شورای شهر واجد بار منفی در طی 2 سال اخیر در انتخابات شوراها خواهد گردید که آحاد مردم از انتخاب نابجای خود ،دچار خودسرزنشی گردیده و هیچگونه رغبتی به افرادی که دلی برای تپیدن نسبت به مشکلات شهری نداشته و ندارند نخواهند داشت لذا چاره آتیه در دل امروز نهفته است ،پس اعاده این مقام ، واجد محبوبیت و عدم آن موجی از تنفر را روانه فضای اجتماعی خواهد نمود که از فرهیختگان شورا انتظار تصمیمی ،مبتنی بر عقلانیت می رود.

حسین ایمانی

پیام یک عضو شورای اسلامی شهر بجنورد

همشهری عزیز و گرامی در پی استعفاء شهردار و هیاهوی ایجاد شده مافیایی از قدرت و ثروت که منافع آنان در گرو این بازار شایعات است {جهت انحراف افکار شورا و متولیان امر از پرونده ها} بر خود وظیفه میدانم مطالبی چند جهت تنویر افکار عمومی و شهروندان عزیزی که متاسفانه تحت تاثیر آماج تبلیغاتی این مافیا و بر اساس احساسات پاک خویش با این منفعت طلبان همدردی می‌نمایند بر اساس وظیفه مطالبی را عرض مینمایم امید که مورد اندیشه و تدبیر قرار گیرد.

1- استیضاحی در این دوره شورا مطرح نشده و قرار بر طرح نیز نبوده است. { در غیر این، مستند ارائه نمایند }

2- شهردار، احتمالا به دلایل متعدد شرایط احراز خویش را از دست داده بود و چه شورا میخواست و چه نمیخواست بایستی ایشان از سمتش کنار گذاشته میشد این موضوع بر اساس قانون تکلیف است.

3- شورا به سختی خواهان این موضوع بود و نمیخواستند اینگونه مدیر منتصب خود را بدرقه نمایند و بعضی مطالب که جو عمومی را متشنج مینماید منتشر گردد.

4- ایشان احتمالا به همین دلیل استعفا نمودند و اجبار معنا ندارد.

5- اگر بنای اجبار بود ایشان میتوانست در جلسه احتمالی استیضاح { که اصلا بحثی در این رابطه مطرح نبود} حضور یافته و از خویش دفاع نماید که مطالب دفاعش به استحضار مردم برسد نه در پشت صحنه...

6- مستندات بسیاری در رابطه با سوء مدیریت های مالی و اداری - استعلام رزومه - استعلام مدارک تحصیلی و... وجود دارد که متاسفانه به دلایل اخلاقی و اندکی هم حقوقی از انتشار آن موقتا معذوریم. مگر...

7- مگر آنکه شخص ایشان تمایل به این امر داشته باشند و رسما اعلام نمایند.

لذا علی رغم میل باطنی آمادگی خود را جهت مناظره رسمی با ایشان در رسانه های صدا و سیما / روزنامه ها / و حتی همین کمپین اعلام مینمایم تا در حضور هر آنچه لزوم دارد با فراغ بال مطرح نمائیم. تا باشد همگان قضاوت نمایند.

ضمن آنکه از زحمات این بزرگوار در دوران تصدی این مسند متشکرم و آرزوی توفیقشان را در کلیه مراحل زندگیشان را دارم و امید دارم که ایشان نیز این پیشنهاد را جهت رفع شبهات مطروحه و تنویر افکار عمومی پاس داشته و به احترام مردم یا آن را بپذیرند و یا از سایه بیرون آمده و از این تعداد محدود جدایی خویش را اعلام  بدارد.

در آخر از همه شما بزرگواران پوزش طلبیده و عرض می‌نمایم غرض از تعداد انگشت شمار، همشهریان عزیز که بر اساس احساس و مشاهدات خویش همراه این گروه شده اند نمی باشد

و البته که مطمئنم در صورت اطلاع از موارد و موضوعات نه تنها از این افراد تبری می جویند بلکه شاید و قطعا خواستار طرح پرونده ها در مراجع نظارتی می گردند.

با تقدیم احترام / برادر کوچک و منتخب شما -- علیرضا باغچقی

پيام براتیان شهردار پیشین بجنورد

به نام خدای قادر و مهربان ، زبان من به عنوان خادم مردم فهیم بجنورد برای تشکر از همه مهربانی ها و اظهار محبت و لطف  همشهری های عزیزم الکن است.عشق من به مردمم از اعماق وجودم سرچشمه می گیرد .عشقی که مرا قادر ساخت به همراه همکاران عزیزم در شهرداری و پشتیبانی برخی از اعضای محترم شورای شهر  بتوانیم خدمتی هر چند کم تقدیم کنیم. انشاا... فردا شب گفته هایی دارم که تقدیم محضر همه عزیزانم خواهم کرد با صداقت و اخلاص، تا فردا شب از همه عزیزانم انتظار دارم ضمن رعایت شان مخالفینم در شورا منتظر باشند. بنده به عنوان کمترین شما تمام تلاشم جاری ساختن اخلاق و رعایت حقوق شهروندی بوده است. درس بزرگ حضرت رسول اکرم (ص) رعایت بود و دین اسلام دین اخلاق است. اگر نبود اخلاق حسنه ایشان و ائمه اطهار چه بسا اسلام شکوفا نمی شد. عزیزانم بر اساس قانون شورا ، شورا موظف است گزارش عملکرد شهرداری را هر شش ماه برای اطلاع مردم در جراید چاپ و اطلاع رسانی نماید لذا این مهم نشانگر آن است که مردم نامحرم نیستند و به عنوان صاحبان شهر باید در جریان همه امور باشند . لذا من بر حسب وظیفه و اطلاع رسانی بدون واسطه این کار را خواهم کرد. زمان نشست را متقابلا اعلام خواهم نمود. عاشق همه همشهریهای عزیزم هستم تا هستم خواهم بود .

فرزند کوچک بجنورد روح اله براتیان


نظرات شما
محمد | 1394/12/19
2
0
بعد گندش در میاد الکی نگو فقط شهردار
نام :
ایمیل
نظر
به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.