سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 7035
تاریخ انتشار: 1394/12/20 - 09:44:41

کمبود رأی برای استیضاح شهردار نداشتیم

در یک‌صد و شصت و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد که به‌صورت فوق‌العاده در روز سه‌شنبه برگزار شد، رییس شورای اسلامی شهر گفت: روز یک‌شنبه هفته جاری شهردار بجنورد استعفای خود را در قالب متن دو صفحه و نیمی درباره علل استعفای خود تحویل استاندار داده بود که سپس این تقاضا از سوی استانداری به شورای شهر فکس شد، اما این حرکت شهردار پیشین، حرکتی نامناسب بوده که شورای شهر برای نخستین بار تجربه کرده بود.
کمبود رأی برای استیضاح شهردار نداشتیم,
به گزارش پایگه خبری تحلیلی اتفاقیه: اعظم السادات افشین فر اظهار داشت: از آنجایی که شهردار، منتخب شوراست و رأی خود را از اعضای شورای شهر دریافت می‌کند، استعفای خود را نیز باید به شورا تحویل دهد، اما گویی شهردار، شورای شهر را درشان خود ندیده و به همین دلیل استعفای خود را تحویل استاندار داده است.
وی تصریح کرد: شورای شهر برای اعمال ماده 71 و 73 و استیضاح، کمبود رأی نداشت اما به احترام استاندار که استعفای شهردار پیشین را به شورا فکس کرده بود، استعفای وی را به رأی گذاشت.
افشین فر با اشاره به امضای طومار در حمایت از شهردار گفت: این کار تا پیش از ظهر روز یکشنبه هفته جاری قابل توجیه بود اما این طومار تا به امروز ادامه داشت. کمپین‌هایی نیز در فضاهای مجازی در این خصوص ایجادشده که ما با آن مخالف نیستیم اما متأسفانه شاهد توهین و بستن دروغ به اعضای شورا هستیم.
وی با اشاره به اینکه مدیریت یک جایگاه موقتی است گفت: این وضعیت از دیرباز نیز به همین‌گونه بوده اما بیشتر اعضای شورا نمی‌توانستند با شهردار پیشین کار کنند.
افشین فر دلایل عدم این تعامل را این‌گونه بیان می‌کند: عدم تعامل با شورا و ضعف در مدیریت مالی شهرداری از نقاط ضعف روح‌الله براتیان شهردار پیشین بجنورد بوده است.
وی اظهار کرد: شهرداری بجنورد که تحویل ما داده‌شده به‌شدت بدهکار است و برای سرپرست شهرداری آرزوی توفیق داریم که از این بحران به‌سلامت عبور کند.
 
سخنان اعضای شورا پیرامون مجادلات با شهردار پیشین
نایب‌رییس شورای اسلامی شهر نیز گفت: بنده یکی از منتقدان به عملکرد شهردار بودم و از ابتدای شروع به کار وی متوجه شدم که تمام توجه وی به‌سوی توجه افکار عمومی بود نه مدیریت شهری.
رضا فیروزه اظهار داشت: همکاران بنده شاهد هستند که خواهان ماندن شهردار پیشین بودم تا مردم ببینند که شهرداری به کجا رسیده، و موردی که در گذشته مبنی بر اینکه شهرداری همچون کشتی به‌گل‌نشسته‌ای است بیان شد، هم‌اکنون محقق شده و به‌گل‌نشسته است.
وی با اشاره به اینکه در کمپین‌ها اعلام می‌کنند که این جریان به سرکردگی من هدایت می‌شد، اظهار کرد: بنده در مقابل برخی از اعضای شورای شهر شاگردی می‌کنم و درس پس می‌دهم و از تجربیات آن‌ها استفاده می‌کنم و بیان این‌گونه واژه‌ها در کمپین‌ها صحیح نیست.
سید احمد وکیلی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر بجنورد همچنین در خصوص طومار مذکور ادامه داد: این گفته که نوشتن این طومار و دعوت مردم برای امضاء آن از سوی شهردار پیشین بوده است و یا اینکه شهردار به مردم خط می‌دهد، درست نیست. بنده نیز تأیید می‌کنم که شهردار پیشین باید استعفای خود را تقدیم شورای شهر می‌کرد.
نقیب از دیگر اعضای شورای شهر بجنورد نیز در ادامه تصریح کرد: پنج نفر از اعضای شورای شهر موافق عملکرد شهردار پیشین و هشت نفر منتقد عملکرد وی بودند، اما مردم باید بدانند شهر نسبت به شخص اولاتر است و نباید شخص را به‌جای شهر بزرگ کنیم.
وی درباره مناظره با شهردار پیشین اظهار کرد: به نظر بنده هم‌اکنون که شهردار پیشین استعفا داده است جایگاهی برای مناظره ندارد، و جایگاه حقوقی افراد است که ظرفیت مناظره را برای اشخاص مشخص می‌کند.
علیرضا باغچقی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه گفت: اگر تقصیری بود از ناحیه شورا بود که خواست بیش‌ازحد احترام بگذارد و نخواست اسناد و مدارک را ارائه دهد.
وی افزود: باید از همان ابتدا اسناد و مدارک را ارائه می‌دادیم تا خود مردم قضاوت می‌کردند؛ بنده هنوز موافق به انجام مناظره هستم و از آن استقبال می‌کنم.
راه‌اندازی مجدد کمیسیون اجرای طرح تفصیلی
فیروزه گفت: نامه‌ای مبنی بر راه‌اندازی کمیسیون اجرای مجدد طرح تفصیلی از سوی سرپرست شهرداری به شورا فرستاده شده است.
پس از گفت‌وگو دراین‌باره، رضا فیروزه اظهار داشت: در زمان شهردار وقت (براتیان) این کمیسیون منحل شد اما توافقات ادامه پیدا کرد. اکنون به دلیل کثرت پرونده‌ها کمسیون مذکور جهت رفاه حال شهروندان، دوباره آغاز به کار می‌کند.
همچنین در این جلسه موضوع اختصاص مرخصی به آقایانی که صاحب فرزند می‌شوند که همسران آن‌ها شاغل نیستند، موردبررسی قرار گرفت و پس از رأی‌گیری به تصویب رسید. اما افزایش اختصاص مرخصی زایمان برای خانم‌ها از 6 ماه به 9 ماه رأی نیاورد.
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.