سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 7039
تاریخ انتشار: 1394/12/20 - 10:07:51

پروژه پالایشگاه بنزین یورو 4 در شیروان منتفی نشده است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درباره اجرای پروژه پالایشگاه بنزین یورو چهار شیروان گفت: اجرای پروژه پالایشگاه بنزین یورو چهار در شهرک صنعتی شیروان منتفی نشده است.
پروژه پالایشگاه بنزین یورو 4 در شیروان منتفی نشده است,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه : یحیی نیکدل ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه‌گذار این طرح مبلغی اعتبار در بانک رفاه مسدود کرده بود اما ماه گذشته، بانک رفاه اعلام کرد که امکان پرداخت تسهیلات به این طرح را ندارد و سرمایه‌گذار حساب خود را باز کرد اما صرف برداشته شدن پول از حساب دلیل بر منتفی شدن نیست.

نیکدل گفت: سرمایه‌گذار زمین تحویل گرفته از شهرک‌های صنعتی را نیز باز پس داد اما مجوز این طرح هنوز معتبر است.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف در استان در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی اظهار داشت: امسال دو واحد صنعتی در استان توانستند موافقت‌های لازم برای دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی را دریافت کنند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام‌شده، مجوز پرداخت تسهیلات از این صندوق به شرکت پارس در زمین ماهان، برای اجرای طرح ساختمان‌های پیش‌ساخته گرفته شد و همچنین صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به طرح فسفریک صنعت که قرار است در شیروان اجرایی شود، موافقت کرده است.

نیکدل درباره طرح سیمان سمنگان در شهرستان مانه وسملقان گفت: اعطای تسهیلات به این طرح با عاملیت بانک ملی و بانک صنعت و معدن انجام می‌شودو صندوق توسعه ملی نیز اعطای تسهیلات ارزی به این طرح را منوط به تأیید صادرات محور بودن تولیدات آن کرده است.

وی افزود: در آخرین پیگیری‌های انجام‌شده، بانک، صادرات محور بودن تولیدات این واحد تولیدی را تأیید کرده است اما یکی از مشکلات در اعطای تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرح سیمان سمنگان، موضوع توجیه اقتصادی آن است.

نیکدل اظهار داشت: بارها گفته‌ام که اجرای طرح سیمان سمنگان عقب‌گردندارد و این اداره کل به جد پیگیر اجرایی شدن آن است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: طرح سیمان سمنگان تاکنون 60 درصد رشد دارد و نیمی از معادن مربوط به صنعت سیمان که دارای مجوز هستند، متعلق به واحد سیمان سمنگان است بنابراین ما نیز به اجرای آن حساس هستیم اما باوجود پیگیری‌هایی که داشتیم تاکنون نتیجه مورد انتظار و مناسب به دست نیامده است.

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.