سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 7139
تاریخ انتشار: 1394/12/24 - 09:53:19

برگزاری تورهای رایگان نوروزی برای گردشگران در خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: در طرح نورزی امسال، تورهای رایگان برای گردشگران در مناطق مختلف شهرهای استان برگزار می‌شود.
برگزاری تورهای رایگان نوروزی برای گردشگران در خراسان شمالی,
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه:آدینه محمد سویدانلویی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تورها قرار است باهمت شهرداری‌ها در اسفراین، شیروان و بجنورد برای گردشگران و مسافران برگزار شود.
وی تصریح کرد: در بجنورد رایزنی‌هایی با آژانس‌های مسافرتی انجام‌شده و در شیروان نیز شهرداری این شهر یک دستگاه اتوبوس را به این طرح اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: شهرداری اسفراین نیز دراین‌باره اعلام آمادگی کرده است.
سویدانلویی از برپایی 11 بازارچه صنایع‌دستی در نوروز 95 در استان خبر داد و گفت: صنعتگران و هنرمندان ما در 185 غرفه از این بازارچه‌ها تولیدات خود را عرضه می‌کنند.
وی برپایی 15 سیاه‌چادر و هبه ترکمن را از دیگر برنامه‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر در طرح نوروزی عنوان کرد و گفت: 21 مرکز اقامتی با ظرفیت 800 تخت برای پذیرایی از مسافران نوروزی در استان آماده‌شده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود، گردشگری را یکی از فرصت‌های اقتصادی در استان برشمرد و گفت: اولویت دوم توسعه استان با کمبود اعتبار روبه‌رو است.
وی با تأکید بر اینکه دست ما برای اجرای طرح‌های مختلف بسته است تصریح کرد: امسال حدود 570 میلیون تومان اعتبار، معادل کمتر از درصد 25 از اعتبارات مصوب حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اختصاص پیدا کرد که سهم حوزه گردشگری از این میزان اعتبار تنها 216 میلیون تومان است.
وی بابیان اینکه با این میزان ناچیز چگونه باید گردشگری استان به چرخه درآید گفت: اولین اولویت در رونق گردشگری، تبلیغات است که تقاضای ما برای اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای نصب تابلوها در محورها برای راهنمایی گردشگران به نتیجه نرسید.
وی نبود برند گردشگری در خراسان شمالی را از مشکلات اساسی این منطقه عنوان کرد و گفت: وجود بقایایی از فرهنگ پارت‌ها در حوزه استان‌های گلستان، سمنان و خراسان شمالی می‌تواند یکی از برندهای گردشگری در این منطقه باشد که در این زمینه تلاش داریم تا این بقایای فرهنگی مطالعه و معرفی شود.
وی تصریح کرد: جاده ابریشم به‌عنوان یک کریدور تجاری و فرهنگی، سه تمدن پارس، روم و چین را به هم متصل می‌کند که در تلاش هستیم تا این جاده در استان احیا شود.
سویدانلویی گفت: 10 کاروانسرا در مسیر جرجان- نیشابور وجود دارد که از این تعداد هشت کاروانسرا در خراسان شمالی است و در تلاش هستیم تا این رباط‌ها احیا شوند.
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.